UW Indoor Open - Complete Results

Recap

Licensed to University of Washington Huskies
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/12/2012 05:50 PM
                         2012 UW Open Meet - 2/12/2012
                          Dempsey Indoor, Seattle WA
                                    Results

Women 60 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ Finals 1 Cunliffe, Hannah seattle spee 7.61 7.64 13 2 Bouyer, Kennadi Flying Aj's 7.65 7.67 13 3 Hanlon, Maggie Pac. Athleti 7.61 7.70 13 4 Jackson, Breionna Cal St. Dom. 7.69 7.75 12 5 Stephens, Shanelle Fresno State 7.65 7.80 13 6 keel, dominique Warrior TC 7.88 7.83 12 7 Houston, Vanessa Sacramento S 7.71 7.84 12 8 Powell, Caprice Sacramento S 7.79 7.84 12 9 Truesdale, Alicia Sacramento S 7.59 7.85 13 10 Mboya, Miriam Seattle U. 7.85 7.86 12 11 Suchland, Emmaline Unattached 7.94 7.87 11 12 Mitchell, Kishia Seattle Paci 7.91 7.91 11 13 Ayesu-Attah, Esinam Coq. Cheetah 7.92 7.93 11 14 White, Monikkia Cal St. Dom. 7.67 7.95 13 15 Williams, Brandi Flying Aj's 8.00 7.96 10 16 McClung, Madison Western Oreg 7.84 8.00 12 17 Sears, Je'Nia Fresno State 7.98 8.04 10 18 Williams, Jessica Cal Poly 7.95 8.05 11 19 Baldwin, Tasia Seattle Paci 8.10 8.05 8 20 Harewood, Maya Unattached 8.08 8.07 9 21 Raymond, Jesseka Academy of A 8.09 8.07 9 22 Bain, Mimi Unattached 8.01 8.08 9 23 Austin, Ashley Academy of A 8.14 8.10 8 24 Valentine, Myisha Seattle Paci 8.20 8.10 6 25 Cooper, Allee Idaho 8.04 8.11 9 26 Stavig, Sarah Seattle Spee 8.00 8.13 10 27 Barnes, Ebony Spokane CC 7.91 8.14 11 28 Lout, Alyssa Seattle U. 8.04 8.14 9 29 Payne, Shania Coq. Cheetah 12.65 8.20 1 30 Peek, Halsie Linfield 8.36 8.21 4 31 Quatier, Emily Seattle Paci 8.18 8.21 7 32 Tougas, Katie Seattle U. 8.22 8.21 6 33 Momoh, Sudie Pac. Athleti 8.01 8.22 9 34 Campbell, Shanai Western Oreg 8.13 8.23 8 35 Crocker, Melany Linfield 8.50 8.25 2 36 Read, Julia Portland AC 8.00 8.29 10 36 Pieren, Emily Western Oreg 8.25 8.29 5 38 Rodseth, Alexandra (Ali) Unattached 8.00 8.30 10 39 Cronie, Alesha Unattached 8.50 8.30 1 40 Kameni, Floriane seattle spee 8.10 8.31 8 41 Avery, Christi Warner Pacif 8.26 8.31 5 42 Ivancic, Veronica Unattached 8.16 8.32 7 43 Swanson, Taylor Central Wash 8.25 8.34 6 44 mixon, ariana Unattached 7.90 8.34 11 45 Ivancic, Rachel Unattached 8.16 8.36 7 46 Wayne, Nettie Clackamas CC 8.34 8.38 4 47 Stralser, Emily Western Wash 8.24 8.39 6 48 Mathews, Mackenzie Unattached 8.55 8.40 1 49 Wolf, Alicia St. Martin's 8.37 8.41 3 50 Safely, Caitlyn Vixmix Track 8.10 8.42 8 51 Abrams, Andrea Simon Fraser 7.98 8.42 1 52 Dodd, Amber Western Wash 8.50 8.43 2 52 Barrong, Stephanie Whitworth 8.37 8.43 4 54 Wu, Valerie Seattle U. 8.45 8.45 2 55 Sjodin, Jasmin Simon Fraser 8.10 8.47 8 56 Aashiem, Alysa St. Martin's 8.67 8.48 1 57 Belsterling, Marie Trinity West 8.40 8.49 3 58 Bailey, Mary Western Oreg 8.16 8.49 7 58 McDonald, Alexandra Western Wash 8.32 8.49 5 60 Medina, Adaligza St. Martin's 8.41 8.50 3 61 Palmquist, Rachel Whitworth 8.53 8.51 1 62 Fiskness, Taylor Western Wash 8.49 8.53 2 63 Kath, Maddie Portland AC 8.20 8.53 6 64 Marzano, Allyssa Flying Aj's 8.40 8.54 3 65 Yanney, Shandel Western Wash 8.36 8.59 4 66 Silliman, Tierney Leigh Unattached 8.15 8.62 7 67 Geck, Lisa Trinity West 8.54 8.66 2 68 Lebuhn, Mitra Step Ur Game 8.40 8.68 3 69 Hemsley, Bryn South Eugene 8.30 8.72 5 70 Mueller, Anne Step Ur Game 8.30 8.78 5 71 Murphy, Caitlin Unattached 8.50 8.81 2 72 Varona, Ashleigh Unattached 8.20 8.87 7 73 Barrow, Laura Western Wash 8.44 8.91 3 -- McNary, Saskia Step Ur Game 8.30 DQ 5

Women 200 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Hanlon, Maggie Pac. Athleti 24.10 24.83 1 2 Sawatzky, Morgan University o 25.39 24.91 3 3 Whittington, Dominique Sacramento S 24.85 25.01 1 4 Delage, Danielle Pac. Athleti 25.13 25.23 2 5 Cole, Brianna Sacramento S 25.99 25.29 7 6 keel, dominique Warrior TC 24.58 25.37 1 7 White, Jazmine Academy of A 24.98 25.38 2 8 Powell, Caprice Sacramento S 25.44 25.43 4 9 Bouyer, Kennadi Flying Aj's 24.91 25.44 2 10 Auzenne, Micha Lsi Sprint 25.50 25.46 4 11 Satterwhite, Ashley Hawaii 25.18 25.55 2 12 Ellenwood, Georgia Langley Must 26.10 25.70 9 13 McClung, Madison Western Oreg 25.39 25.71 3 14 Diggs, Whitney Seatown Expr 25.31 25.71 3 15 Rowland, Cait Idaho 25.85 25.79 6 16 Ulrey, Sarah Club Northwe 25.80 25.80 5 17 Hinkle, Andrea Hawaii 25.85 25.83 6 18 Harewood, Maya Unattached 25.80 25.83 6 19 Goode, Emma Idaho 25.77 25.84 5 20 Worthen, Ali Seattle Paci 26.00 25.85 8 21 Valentine, Myisha Seattle Paci 25.97 25.90 7 22 Suchland, Emmaline Unattached 25.90 25.91 7 23 Baldwin, Tasia Seattle Paci 25.70 25.92 5 24 Pearse, Anastasia Pac. Athleti 25.26 25.93 3 25 Coffey, Sydney Western Wash 26.31 26.05 10 26 Atkin, Casey Pac. Athleti 25.49 26.08 4 27 Palesch, Meghan Ocean Athlet 25.58 26.09 4 28 White, Monikkia Cal St. Dom. 24.34 26.19 1 29 Houston, Vanessa Sacramento S 24.96 26.20 2 30 Raymond, Jesseka Academy of A 25.80 26.20 6 31 jackson, cecelia Seatown Expr 26.50 26.27 11 32 Perkins, Kira Unattached 26.15 26.30 9 33 Tollefson, Kris Seatown Expr 26.10 26.36 9 34 Hellesto, Audrey Western Oreg 25.60 26.43 5 35 Payne, Shania Coq. Cheetah 26.09 26.46 9 36 Wochnick, BryAnne Seattle Paci 25.80 26.47 6 37 Quatier, Emily Seattle Paci 26.00 26.50 8 38 Williams, Shelby Washington 25.75 26.59 5 39 Pitassi, Seanna Central Wash 26.22 26.68 10 40 Stolz, Michelle Seatown Expr 25.41 26.69 4 41 Tougas, Katie Seattle U. 27.07 26.72 14 42 Chase, Kelsey Seattle Paci 26.50 26.80 11 43 Berry, Dominique Academy of A 26.00 26.86 7 44 Januzzi, Carly Portland AC 26.30 26.88 10 45 Roland, Jaleecia Washington 25.35 26.92 3 46 Cooper, Allee Idaho 26.04 26.92 8 47 Read, Julia Portland AC 26.50 26.93 12 48 Ledtke, Valle Western Wash 26.63 26.93 12 49 Sincraugh, Ashlee Central Wash 26.46 27.01 11 50 Cronie, Alesha Unattached 26.00 27.07 8 51 Mboya, Miriam Seattle U. 26.50 27.12 12 52 Momoh, Sudie Pac. Athleti 26.02 27.15 8 53 Pieren, Emily Western Oreg 26.62 27.27 12 54 Avery, Christi Warner Pacif 26.66 27.29 13 55 Tims, Jalen Clackamas CC 26.91 27.32 14 56 Torfin, Annie Unattached 26.43 27.35 10 57 Peel, Emma Portland AC 26.40 27.38 10 58 Donner, Claire Pac. Athleti 26.20 27.46 9 59 Dezellem, Shayle Spokane CC 26.54 27.51 12 60 Lout, Alyssa Seattle U. 26.91 27.55 14 61 Wolf, Alicia St. Martin's 26.50 27.58 11 62 Crocker, Melany Linfield 27.04 27.62 14 63 Reichert, Katie Western Wash 27.24 27.64 15 64 Wayne, Nettie Clackamas CC 26.92 27.66 14 65 Stralser, Emily Western Wash 27.26 27.81 15 66 Peek, Halsie Linfield 26.75 27.85 13 67 Aashiem, Alysa St. Martin's 26.00 27.87 7 68 Sjodin, Jasmin Simon Fraser 26.89 27.97 13 69 Serventi, Gabriella Seattle Paci 26.50 28.02 11 70 Schinnell, Annie Western Wash 27.27 28.14 15 71 Lebuhn, Mitra Step Ur Game 27.20 28.19 15 72 Yanney, Shandel Western Wash 27.15 28.44 15 73 Wu, Valerie Seattle U. 26.90 28.92 13 74 Hernandez, Tiffanni Kajaks T&F 26.90 29.60 13

Women 400 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Sims, NyEma Concordia (O 56.41 56.09 1 2 Jordan, Latrisha Fresno State 56.78 56.59 3 3 Ulrey, Sarah Club Northwe 57.50 56.68 3 4 Jacka, Kelly Idaho 56.58 56.69 2 5 Hall, Keli Idaho 56.39 57.02 1 6 Baldwin, Dora Cal St. Dom. 54.74 57.23 1 7 Diggs, Whitney Seatown Expr 56.68 57.36 2 8 Delage, Danielle Pac. Athleti 56.56 57.40 2 9 Atkin, Casey Pac. Athleti 56.26 57.54 1 10 White, Jazmine Academy of A 56.88 57.67 3 11 Cunningham, Jasmine Sacramento S 58.01 58.30 5 12 Schaffer, Lauren Idaho 55.75 58.37 1 13 Tunti, Cheyanne Coq. Cheetah 56.53 58.58 2 14 Tollefson, Kris Seatown Expr 58.50 58.67 5 15 Leiken, Andrea Puget Sound 58.85 58.75 6 16 Coffey, Sydney Western Wash 59.89 58.79 8 17 Johnsom, Jasmine Seattle Paci 58.00 59.11 12 18 Fricker, McKayla Seattle Paci 58.00 59.21 4 19 Wochnick, BryAnne Seattle Paci 58.50 59.41 5 20 Ledtke, Valle Western Wash 58.17 59.44 5 21 Berry, Dominique Academy of A 58.78 59.76 6 22 Van den Bulk, Jeannette Pac. Athleti 57.26 59.77 3 23 Wickliffe, Daryenne Cal Poly 57.55 59.83 4 24 Atchley, Skye Washington 58.00 59.86 4 25 Sims, Tiara Academy of A 57.88 1:00.06 4 26 Januzzi, Carly Portland AC 58.80 1:00.17 6 27 Jackson, Nicole Sacramento S 59.59 1:00.27 7 28 Pitassi, Seanna Central Wash 59.74 1:00.37 8 29 Tims, Jalen Clackamas CC 1:00.12 1:00.48 9 30 Peel, Emma Portland AC 59.60 1:00.79 7 31 Turner, Alyssa George Fox 1:01.01 1:00.95 10 32 Butcher, Meryl Western Oreg 1:00.40 1:01.02 9 33 Brown, Charlene Cal St. Dom. 56.72 1:01.03 2 34 Diaz, Alexandra Lsi Sprint 57.50 1:01.06 4 35 Serventi, Gabriella Seattle Paci 59.59 1:01.41 7 36 Chase, Kelsey Seattle Paci 59.60 1:01.51 7 37 Torfin, Annie Unattached 58.60 1:01.65 6 38 Nobbs, Natalie Seattle Paci 59.50 1:01.80 7 39 Perkins, Kira Unattached 1:00.18 1:01.92 9 40 Meis, Rachel George Fox 1:01.00 1:02.38 10 41 Mayko, Lily daretodreamt 59.90 1:02.40 8 42 Lahman, Miranda Western Wash 1:01.51 1:02.54 11 43 Botsford, Rachel Clackamas CC 1:00.85 1:02.66 10 44 Esperanza, Samantha Hawaii 1:02.00 1:02.74 12 45 Safely, Caitlyn Vixmix Track 59.80 1:03.13 8 46 Dalzell, Dorie Unattached 1:01.50 1:03.24 11 47 Forgey, Dakota Central Wash 1:01.44 1:03.30 11 48 Schinnell, Annie Western Wash 1:01.59 1:03.35 11 49 Fiskness, Taylor Western Wash 1:01.52 1:03.61 11 50 Gilbertson, Meg Puget Sound 1:00.41 1:04.07 9 51 Beene, Kayla Whitworth 1:01.69 1:04.13 12 52 Peven, Grace Unattached 59.80 1:04.49 8 53 Codd, Evadine Seattle U. 1:02.50 1:05.12 13 54 MacArthur, Anna South Eugene 1:02.90 1:05.58 13 55 Moore, Emily Whitworth 1:02.65 1:05.67 13 56 Calderen, Olivia Cal Poly 59.00 1:05.83 6 57 King, Chantel Academy of A 58.34 1:06.08 5 58 Moir, Heather Whitworth 1:01.32 1:06.92 10 59 Young, Allison Unattached 1:04.00 1:07.16 13 60 mixon, ariana Unattached 1:00.50 1:11.11 10

Women 600 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Smith, Jessica Valley Royal 1:29.10 1:30.95 2 Crofts, Helen Unattached 1:29.84 1:31.19 3 Limage, Junia Concordia (O 1:35.00 1:33.92 4 Davis, Jenna Cal Poly 1:25.34 1:33.98 5 Kane, Michaela Simon Fraser 1:33.89 1:34.27 6 Ritchie, Katrin University o 1:33.15 1:34.35 7 Friesen, Julene University o 1:32.47 1:34.51 8 Kane, Brianna M. Valley Royal 1:32.00 1:34.75 9 Boss, Traci Coq. Cheetah 1:36.00 1:34.76 10 Sawatzky, Sarah Simon Fraser 1:33.00 1:34.91 11 Charles, Elecktra University o 1:36.61 12 DeLaRosa, Alyson Fresno State 1:37.00 1:39.62 13 Cote, Halley U. of Victor 1:38.15 1:40.76 14 lennea, kayla Valley Royal 1:38.00 1:41.48 15 Moore, Jenica U. of Victor 1:38.31 1:41.57 16 Tran, Elaine Washington 1:36.55 1:41.78 17 Cromer, Elaina Cal Poly 1:29.32 1:42.07 18 Terry, Pearl Unattached 1:38.00 1:42.38 19 Phipps, Jenna Coastal Trac 1:38.00 1:42.60 20 DiLillo, Rosalyn Seattle U. 1:43.56 1:44.11 21 korpach, Sarah Ocean Athlet 1:41.00 1:46.18 22 Stuffle, Bethany Lewis-Clark 1:40.00 1:46.86 23 Heisler, Ashley Valley Royal 1:43.00 1:47.29

Women 800 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Eloise-Neale, Amy Unattached 2:11.07 2:09.29 2 Schaffer, Lauren Idaho 2:11.30 2:09.53 3 Robinson, Renisha Unattached 2:05.38 2:10.31 4 Wetzel, Rose Club Northwe 2:12.00 2:11.01 5 Mitchell, Cassie Adams State 2:12.16 6 Nelson, Alicia Adams State 2:12.53 7 Barnard, Jessica Long Beach S 2:12.00 2:13.68 8 Coffman, Kristin Unattached 2:12.66 2:15.04 9 Stinnett, Veronica Sacramento S 2:11.67 2:15.73 10 Draper, Laurel Idaho 2:14.40 2:15.86 11 Marchini, Lora Sacramento S 2:14.14 2:16.41 12 McCulligh, Maureen U. of Victor 2:14.14 2:16.46 13 Mallory, Terresa Sacramento S 2:15.35 2:16.84 14 McInnis, Shauna U. of Victor 2:13.84 2:17.32 15 Barserian, Saylah Fresno State 2:13.39 2:18.11 16 Minton, Joscelyn St. Martin's 2:14.60 2:18.58 17 Fero, Michelle Washington 2:12.55 2:19.39 18 Waschmann, Malika Unattached 2:17.05 2:19.56 19 Papalii, Melody Hawaii 2:18.99 2:19.83 20 Vogt, Abbey Simon Fraser 2:14.10 2:19.90 21 Beauchene, Megan Unattached 2:20.00 2:20.10 22 Jimenez, Ashlee Hawaii 2:16.68 2:20.16 23 Grasmick, Lindsey Adams State 2:14.80 2:20.54 24 Belk, Kaylie San Francisc 2:17.00 2:20.83 25 Anderson, Morgan Unattached 2:25.00 2:20.94 26 Long, Kylie Academy of A 2:19.00 2:21.01 27 Carlson, Karissa Evergreen St 2:16.00 2:21.21 28 Everetts, Megan Western Oreg 2:18.23 2:21.99 29 Copenhagen, Laura Western Oreg 2:17.35 2:22.21 30 Morgan, Connie Central Wash 2:20.00 2:22.60 31 Asper, Leanne Unattached 2:26.00 2:23.74 32 Hanson, Summer Saints Track 2:15.00 2:24.00 33 Sowers, Joanna Northwest U. 2:20.00 2:24.28 34 Warren, Tayler Adams State 2:16.75 2:24.44 35 Menzies, Miranda Coq. Cheetah 2:16.82 2:25.04 36 Burns, Alicia Puget Sound 2:24.00 2:26.39 37 Trowbridge, Madison Linfield 2:19.01 2:27.10 38 Patterson, Ellen Portland AC 2:30.00 2:27.40 39 Vranizan, Molly Portland AC 2:28.20 2:27.42 40 Palesch, Meghan Ocean Athlet 2:19.00 2:28.99 41 Kartes, Taylor Central Wash 2:20.11 2:31.54 42 Cannon, Kiana Cal St. Dom. 2:26.13 2:31.68 43 Andersen, Lindsay St. Martin's 2:30.00 2:32.69 44 Mitchell, Alyssa Unattached 2:31.01 2:33.60 45 Evans, Molly Northwest U. 2:26.00 2:33.73 46 Neal, Kaelia Unattached 2:26.45 2:34.00 47 Kreft, Kelsey Central Wash 2:28.00 2:34.26 48 Manwill, Meghan Seattle U. 2:30.00 2:34.50 49 Taylor, Cj Unattached 2:25.00 2:34.78 50 Castelo, Angelina Unattached 2:24.00 2:38.85

Women 1000 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Butterworth, Lindsey Simon Fraser 1:33.00 2:54.71 2 Paracholski, Meagan Fresno State 2:54.00 2:54.96 3 Souter, Jody University o 2:55.58 2:55.68 4 DeLapp, Paige Northwest U. 2:55.00 2:57.99 5 Ankhelyi, Madeleine Unattached 2:37.00 2:58.70 6 Charles, Elecktra University o 2:59.19 2:59.70 7 Wagner, Lindsey Northwest U. 2:55.00 3:02.47 8 Moran, Lauren Concordia (O 2:58.59 3:02.51 9 Egge, Kelly Unattached 3:00.00 3:08.48 10 Laforce, Daisy Unattached 3:03.00 3:10.04 11 Ball, Natalie Concordia (O 3:01.00 3:10.73 12 Ratzlaff, Marissa Trinity West 3:04.22 3:12.78

Women 1 Mile Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Kiser, Hannah Idaho 4:44.31 4:46.70 2 Digby, Erica Idaho 4:52.91 3 Kalbrener, Anna Idaho 5:01.22 4:55.52 4 Butterworth, Alycia Idaho 4:57.06 5:01.59 5 Windsor, Ashley Walnut Grove 5:05.10 5:04.23 6 Siemens, Alexandra Valley Royal 4:58.00 5:05.22 7 Ankhelyi, Madeleine Unattached 5:00.00 5:05.27 8 Rice, Paige Portland AC 5:05.00 5:06.21 9 Mitchell, Rachel Sacramento S 4:55.11 5:08.08 10 Steen, Katelyn Western Wash 5:09.19 5:09.42 11 Laabs-Johnson, Heidi Seattle Paci 5:05.00 5:09.51 12 Matora, Katia Speed Unlimi 5:05.00 5:11.04 13 Noel, Peggy Ocean Athlet 5:01.00 5:11.59 14 Anderson, Morgan Unattached 5:20.00 5:13.62 15 Wagner, Lindsey Northwest U. 5:08.00 5:14.86 16 Anderson, Nicole Western Oreg 5:13.44 5:15.88 17 Meggison, Mimi Whatcom Tess 5:11.33 5:17.85 18 Plunkett, Natty Seattle Paci 5:10.00 5:18.30 19 Beauchene, Megan Unattached 5:15.00 5:19.37 20 Jimenez, Zuliema San Francisc 5:09.00 5:19.44 21 Roske, Alicia U. of Victor 4:59.11 5:19.58 22 Mulvey, Louise Hawaii 4:30.00 5:21.11 23 Porter, Shannon Unattached 5:08.00 5:22.27 24 Enright, Lindsay San Francisc 5:22.00 5:22.83 25 O'Connor Lenth, Moira Unattached 5:19.00 5:23.86 26 Asper, Leanne Unattached 5:30.00 5:24.86 27 Becker, Josie Seattle Paci 5:15.00 5:25.10 28 Price, Astyne Cal St. Dom. 5:15.45 5:26.07 29 Choi, Sue San Francisc 5:22.00 5:26.19 30 Egge, Kelly Unattached 5:29.19 5:26.76 31 Bell, Nicole Trinity West 5:20.00 5:29.43 32 Watson, Ruby Whatcom Tess 5:19.49 5:29.62 33 Kreft, Kelsey Central Wash 5:24.00 5:29.87 34 Allen, Kirsten Simon Fraser 5:02.34 5:30.27 35 Johnson, Sydnie Spirit of Or 5:08.60 5:33.85 36 Patterson, Ellen Portland AC 5:20.00 5:34.10 37 Sullivan, Zanna Whatcom Tess 5:51.45 5:34.75 38 Copeland, Erika St. Martin's 5:20.62 5:34.78 39 DiMeo, Kelly San Francisc 5:28.00 5:35.03 40 Mackenzie, Sarah George Fox 5:15.00 5:36.78 41 Grunwald, Sierra Puget Sound 5:35.00 5:37.89 42 Ross, Sarya Valley Royal 5:20.00 5:39.69 43 Bradbury, Molly Puget Sound 5:35.00 5:41.66 44 Lesh, Lainey Whatcom Tess 5:54.66 5:41.68 45 Carviel, Heather Simon Fraser 5:22.00 5:42.61 46 Tolentino, Amy Seattle U. 5:26.00 5:43.21 47 Stephenson, Jordin Unattached 5:20.00 5:52.18 48 Taylor, Cj Unattached 5:35.00 5:52.42 49 Lawson, Danika Unattached 5:24.00 5:55.65 50 Toth, Stacey Academy of A 5:50.00 5:58.88 51 Paradis, Rebecca Unattached 5:34.14 6:00.35 52 Richardson, Dalen Vixmix Track 5:25.00 6:00.77 53 Velazquez, Daniela Unattached 6:00.00 6:41.88

Women 3000 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Benson, Fiona Trinity West 10:02.35 9:54.76 2 Gregory, Lauren Team Prep US 10:00.00 9:58.53 3 Elliott, Mikel Spokane CC 10:20.00 10:01.31 4 Olson, Chandler Unattached 10:02.00 10:08.59 5 Burke, Krya Unattached 10:15.00 10:08.95 6 Gappa, Brittany Whatcom Tess 10:15.65 10:09.68 7 Allison, Katrina Vancouver T- 10:04.60 10:10.46 8 Galvez, Kristen Fresno State 10:10.00 10:15.09 9 Painter, Emily Concordia (O 10:20.00 10:16.16 10 Todd, Gracie Unattached 10:10.00 10:16.59 11 Cruz, Pamela Fresno State 10:15.35 10:16.67 12 Whybark, Sarah Concordia (O 10:20.00 10:16.69 13 Etherton, Lyndsie Fresno State 10:10.00 10:18.23 14 Lawson, Teresa Clackamas CC 10:20.00 10:18.41 15 Jackson, Alison Trinity West 10:15.00 10:19.98 16 Jimenez, Zuliema San Francisc 10:19.00 10:34.90 17 Mackenzie, Kansas Vancouver T- 10:08.92 10:38.15 18 Ginther, Ally Coastal Trac 10:25.00 10:39.92 19 Rexus, Stephanie Unattached 10:29.37 10:40.14 20 Cota, Paxton San Francisc 10:39.00 10:45.17 21 Spinney, Heather Spirit of Or 10:09.00 10:45.52 22 Cutting, Allison Seattle Paci 10:25.00 10:48.00 23 Rogers, Mary Western Wash 10:44.62 10:49.18 24 Governor, Meagan Northwest U. 11:00.00 10:50.08 25 Bywater, Cia Clackamas CC 10:50.00 10:50.60 26 Philbeck, Erin Western Wash 11:02.45 10:52.79 27 Trujillo, Alicia San Francisc 10:49.00 10:55.84 28 Anjos, Liz Oiselle 11:00.00 10:57.17 29 cundy, rachel Unattached 10:45.00 10:58.92 30 Flyte, Kathryn Puget Sound 11:00.00 11:00.64 31 Doerksen, Kim Simon Fraser 10:30.00 11:01.91 32 Oviatt, Rebekah Whatcom Tess 10:59.87 11:02.74 33 McGee, Madeline Western Wash 11:03.32 11:04.65 34 Viuhkola, Grace Clackamas CC 10:35.00 11:04.70 35 Arigo, Meghan Seattle U. 10:53.00 11:04.80 36 Cecchi, KayAnna Western Oreg 10:29.89 11:05.56 37 Dye, Kendall San Francisc 10:56.00 11:06.17 38 Regan, Leah Simon Fraser 10:25.00 11:07.53 39 Pecha, Kaitlynn St. Martin's 11:00.00 11:07.56 40 Keith, Carrie Puget Sound 11:07.66 11:10.47 41 Marchan, Karen San Francisc 10:54.67 11:10.92 42 Stevens, Courtney San Francisc 10:50.00 11:13.03 43 Doe, Elizabeth Seattle Paci 10:30.00 11:42.36 44 Llapitan, Ashley St. Martin's 11:45.00 11:48.36 45 Kruell, Haley Seattle U. 11:55.00 11:48.45 46 Rice, Ashley Central Wash 11:44.00 11:53.80 47 Dalton, Ashley Seattle U. 10:53.00 11:58.70 48 Paradis, Rebecca Unattached 11:08.86 12:05.76

Women 60 Meter Hurdles ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Johnson, Phylicia Long Beach S 8.48 8.59 12 2 Parker, Chanel Cal St. Dom. 8.54 8.60 12 3 Bolton, Sakya Sacramento S 8.53 8.73 12 4 Truesdale, Alicia Sacramento S 8.44 8.76 12 5 Day, Sharon Asics 8.49 8.82 12 6 jackson, cecelia Seatown Expr 8.91 8.91 9 7 Worthen, Ali Seattle Paci 8.85 8.95 10 8 Kiefer, Kristen Long Beach S 8.83 8.97 10 9 Auzenne, Micha Lsi Sprint 8.74 8.98 11 10 Pearse, Anastasia Pac. Athleti 9.30 8.98 7 11 Ross, Hazel Trinity West 9.07 9.13 9 12 Rowland, Cait Idaho 9.19 9.14 8 13 Raymond, Jesseka Academy of A 8.90 9.16 10 14 Vander Meulen, Janna Western Oreg 9.26 9.19 8 15 O'Neil, Rachael Unattached 9.30 9.32 7 16 Abrams, Andrea Simon Fraser 9.05 9.38 9 17 Jackson, Nicole Sacramento S 8.80 9.39 10 18 Delage, Danielle Pac. Athleti 9.31 9.41 7 19 Palesch, Meghan Ocean Athlet 8.59 9.41 11 20 Alvarez, Candace Hawaii 9.54 9.41 5 21 Mathews, Mackenzie Unattached 9.76 9.43 3 22 Esperanza, Samantha Hawaii 9.17 9.44 8 23 Sisler, Whitney Cal Poly 9.45 9.44 5 24 Celma, Baiba Sacramento S 9.40 9.45 6 25 Stolz, Michelle Seatown Expr 9.08 9.46 9 26 McKearney, Zarria Sacramento S 9.39 9.52 6 27 Cutler, Shereese Cal Poly 8.88 9.53 10 28 Schumacher, Terra Seattle Paci 9.17 9.54 8 29 Luquin, Maliea Seattle Paci 9.20 9.55 8 30 Gross, Katy Seattle Paci 9.39 9.58 6 31 Dobbins, Christina Whitworth 9.66 9.61 4 32 Mosher, Ali Western Oreg 9.36 9.64 6 33 Phillips, Shakina Long Beach S 8.74 9.65 11 34 McDonald, Alexandra Western Wash 9.43 9.66 5 35 Lautenbach, Jessica Unattached 10.10 9.74 1 36 Holton, Brooklyn Western Wash 9.74 9.75 4 37 Dodd, Amber Western Wash 9.55 9.75 4 38 Austin, Ashley Academy of A 9.39 9.79 6 39 Stralser, Emily Western Wash 9.95 9.82 3 40 Bahar, Jameela Cal St. Dom. 8.78 9.85 11 41 Whitfeild, Madisen South Eugene 9.48 9.89 5 42 Coffey, Sydney Western Wash 9.98 9.95 2 43 Berry, Dominique Academy of A 9.30 9.97 7 44 Knebes, Riley Unattached 9.70 10.02 4 45 Reichert, Katie Western Wash 9.85 10.07 3 46 Bateman, Kaytie Seattle U. 9.97 10.31 2 47 Barrow, Laura Western Wash 9.98 10.42 2 48 Scholter, Hannah St. Martin's 9.75 10.45 3 49 Stuffle, Bethany Lewis-Clark 10.34 10.72 1 50 Becker, Ali SOTG 9.89 10.90 3 51 Covington, Alyssa Idaho 9.33 11.58 7 52 Garlinghouse, Bridget Unattached 10.20 11.82 1 53 Janney, Elsa Cal Poly 9.50 12.14 5

Women 4x400 Meter Relay ============================================================================ School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Cal St. Dom. Hills 'A' 3:39.87 3:49.95 1 1) Jackson, Breionna 2) Brown, Charlene 3) Parker, Chanel 4) Baldwin, Dora 2 Academy of Art 'A' 3:52.00 3:50.78 1 1) White, Jazmine 2) Thomas, Vashti 3) Berry, Dominique 4) Sims, Tiara 3 Cal St. Stanislaus 'A' 3:58.00 3:58.54 2 1) Matthews, Christina 2) McLiechey, Derrhea 3) Strong, Misha 4) Ryan, Chavariana 4 U. of Victoria 'A' 3:56.15 4:04.01 1 1) McInnis, Shauna 2) Moore, Jenica 3) Cote, Halley 4) McCulligh, Maureen 5 Western Oregon 'A' 3:51.07 4:04.37 1 1) Hellesto, Audrey 2) Everetts, Janelle 3) Butcher, Meryl 4) Everetts, Megan 6 Seattle U. 'A' 4:09.44 4:05.32 2 1) Collins, Elena 2) Bergmann, Meeghan 3) de Sauvage, Candice 4) DiLillo, Rosalyn 7 Western Washington 'A' 3:57.50 4:10.66 2 1) Coffey, Sydney 2) Schinnell, Annie 3) Lahman, Miranda 4) McDonald, Alexandra 8 Walnut Grove 'A' 4:07.10 4:10.72 3 1) Harradine, Meg 2) Robinson, Andrea 3) Tilley, Dallas 4) Windsor, Ashley 9 Academy of Art 'B' 4:00.00 4:13.26 2 1) Castro, Heather 2) Long, Kylie 3) Sanzari, Kristen 4) Austin, Ashley 10 Western Washington 'B' 4:07.00 4:15.00 3 1) Fiskness, Taylor 2) Stralser, Emily 3) Reichert, Katie 4) Dodd, Amber 11 Central Washington 'A' 4:05.00 4:15.83 3 1) Pitassi, Seanna 2) Kartes, Taylor 3) Forgey, Dakota 4) Morgan, Connie 12 Warner Pacific 'A' 4:07.40 4:17.43 3 1) Avery, Christi 2) Nyssen, Tiffanie 3) Renfro, Katelin 4) McKinzy, Marshae 13 Whitworth 'A' 4:04.98 4:20.95 3 1) Dobbins, Christina 2) Moore, Emily 3) Moir, Heather 4) Beene, Kayla 14 Puget Sound 'A' 4:02.91 4:21.13 2 1) Leiken, Andrea 2) Burns, Alicia 3) Bradbury, Molly 4) Harper, Karina

Women High Jump =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Brogdon, Jenny Club Northwe 1.77m 1.75m 5-08.75 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XO XXX 1 Nuttall, Emma Trinity West 1.83m 1.75m 5-08.75 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XXO XXX 3 Balentine, Samantha Hawaii 1.78m 1.70m 5-07.00 1.60 1.65 1.70 1.75 O XO XO XXX 4 Ross, Hazel Trinity West 1.71m 1.65m 5-05.00 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 O O XO XXO XXX 4 Proteau, Rachel Willamette S 1.79m 1.65m 5-05.00 1.55 1.60 1.65 1.70 O XO XXO XXX 4 Pelchar, Katie Western Oreg 1.73m 1.65m 5-05.00 1.55 1.60 1.65 1.70 O O XO XXX 4 Fettig, Tayler Central Wash 1.65m 1.65m 5-05.00 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 O O O O XXX 4 McDaniel, Hannah Cal Poly 1.68m 1.65m 5-05.00 1.55 1.60 1.65 1.70 O XXO XO XXX 9 Aanstad, Brittany Seattle Paci 1.70m 1.60m 5-03.00 1.55 1.60 1.65 O O XXX 9 Eaton, Sydney Unattached 1.65m 1.60m 5-03.00 1.55 1.60 1.65 O O XXX 9 Roland, Jaleecia Washington 1.65m 1.60m 5-03.00 1.50 1.55 1.60 1.65 O XO XXO XXX 9 Lord, Katie Unattached 1.67m 1.60m 5-03.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O O XXO XXX 9 Smithson, Shelby Langley Must 1.68m 1.60m 5-03.00 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O XO XO XXO XXX 9 Dobbins, Christina Whitworth 1.55m 1.60m 5-03.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P O XXO O XXO XXX 9 Grandy, Brittany Western Wash 1.73m 1.60m 5-03.00 1.60 1.65 XXO XXX 9 Sisler, Whitney Cal Poly 1.75m 1.60m 5-03.00 1.50 1.55 1.60 1.65 P O O XXX 9 Gates, Jheri Whitworth 1.71m 1.60m 5-03.00 1.50 1.55 1.60 1.65 O XO XXO XXX 9 Iworima, Priye Unattached 1.63m 1.60m 5-03.00 1.50 1.55 1.60 1.65 O O XXO XXX 9 Overdick, Amanda Western Wash 1.70m 1.60m 5-03.00 1.55 1.60 1.65 O O XXX 20 McCloud, Deborah Warner Pacif 1.59m 1.55m 5-01.00 1.55 1.60 O XXX 20 Boone, Tiffani Fresno State 1.55m 1.55m 5-01.00 1.45 1.50 1.55 1.60 O XO XXO XXX 20 Guravska, Karen Hawaii 1.60m 1.55m 5-01.00 1.55 1.60 O XXX 20 Una'Dia, Sarah Fresno State 1.68m 1.55m 5-01.00 1.50 1.55 1.60 O XO XXX 20 Williams, Shelby Washington 1.50m 1.55m 5-01.00 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 O O XXO XXO XXX 25 Kiss, Michelle Unattached 1.67m 1.50m 4-11.00 1.50 1.55 XO XXX 25 Reichert, Katie Western Wash 1.62m 1.50m 4-11.00 1.45 1.50 1.55 XO XO XXX 25 Schireman, Sarah Washington 1.48m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 O O XO XXX 25 McKearney, Zarria Sacramento S 1.65m 1.50m 4-11.00 1.50 1.55 O XXX 25 ford, jacqueline Cal St. Dom. 1.65m 1.50m 4-11.00 1.50 1.55 O XXX 25 Bateman, Kaytie Seattle U. 1.51m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 P O XXO XXX 25 Coffey, Sydney Western Wash 1.53m 1.50m 4-11.00 1.40 1.45 1.50 1.55 O P XXO XXX 32 Warren, Arianna Seattle Paci 1.51m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 P XO XXX 32 Treske, Erika Lake Oswego 1.52m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 O O XXX 32 Cronie, Alesha Unattached 1.72m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 O XXO XXX 32 Padrinao, Jessica Simon Fraser 1.52m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 XO XO XXX 32 Hankins, Tati Evergreen St 1.53m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 XXO XO XXX 32 Jones Toutant, Elinor Seatown Expr 1.60m 1.45m 4-09.00 1.40 1.45 1.50 O O XXX 38 Brown, Jazmine Unattached 1.62m 1.40m 4-07.00 1.40 1.45 XO XXX 38 Berg, Siri Central Wash 1.53m 1.40m 4-07.00 1.40 1.45 O XXX 38 Whitfeild, Madisen South Eugene 1.62m 1.40m 4-07.00 1.40 1.45 O XXX -- Tri, Brittany Seattle Paci 1.63m NH 1.45 XXX -- Napiontek, Shelby Central Wash 1.56m NH 1.45 XXX -- Brown, Whitney Unattached 1.52m NH 1.40 XXX -- Yoro, Taylor St. Martin's 1.55m NH 1.45 XXX -- Tesch, Laura St. Martin's 1.62m NH 1.50 1.55 P XXX

Women Pole Vault TOP SECTION =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Street, Catherine Linfield 4.14m 4.20m 13-09.25 3.21 3.36 3.51 3.66 3.76 3.86 3.96 4.11 4.20 4.30 P P P P P XO O XXO XO P 2 Norvell, Elizabeth Unattached 4.11m 3.86m 12-08.00 3.21 3.36 3.51 3.66 3.76 3.86 3.96 P P P P O O XXX 3 irvine, stacey Victoria Tra 3.80m 3.76m 12-04.00 3.21 3.36 3.51 3.66 3.76 3.86 P P P XXO XO XXX 4 Anderson, Karis Western Wash 3.67m 3.66m 12-00.00 3.21 3.36 3.51 3.66 3.76 P O XO XO XXX 5 Davis, Kati Central Wash 3.73m 3.51m 11-06.25 3.21 3.36 3.51 3.66 P P XXO XXX 5 Reynolds, Georgia Washington 3.51m 11-06.25 3.21 3.36 3.51 3.66 XO O O XXX 5 Doyle, Jill Unattached 3.75m 3.51m 11-06.25 3.21 3.36 3.51 3.66 O O XO XXX 5 Egland, Anandae Unattached 3.70m 3.51m 11-06.25 3.21 3.36 3.51 3.66 P O O XXX 9 Schumacher, Terra Seattle Paci 3.73m 3.36m 11-00.25 3.21 3.36 3.51 P XO XXX 9 Dunning, Morgan Idaho 3.55m 3.36m 11-00.25 3.21 3.36 3.51 O XO XXX 9 Corwin, Misty Linfield 3.71m 3.36m 11-00.25 3.21 3.36 3.51 XO O XXX 9 Williams, Amber Unattached 3.65m 3.36m 11-00.25 3.21 3.36 3.51 O O XXX 13 Perry, Eva Unattached 3.21m 10-06.25 3.21 3.36 XXO XXX 13 Winlow, Loreah Western Wash 3.66m 3.21m 10-06.25 3.21 3.36 XXO XXX 13 richey, meghan Victoria Tra 3.65m 3.21m 10-06.25 3.21 3.36 XO XXX -- Miller, Logan Washington NH 3.21 3.36 3.51 3.66 3.76 P P P P XXX

Women Pole Vault =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Kohashi, Camie Hawaii 3.37m 3.55m 11-07.75 2.50 3.25 3.40 3.55 3.70 P O XXO XXO XXX 1 Morrison, Kaleigh Hawaii 3.45m 3.55m 11-07.75 2.50 3.25 3.40 3.55 3.70 P O XXO XXO XXX 1 Okoronkwo, Chinne Unattached 3.35m 3.55m 11-07.75 2.50 2.95 3.10 3.25 3.40 3.55 3.70 P O O O O O XXX 1 Hearne, Siera Cal Poly 3.55m 11-07.75 2.50 3.40 3.55 3.70 P O O XXX 5 Morioka, Robyn Hawaii 3.40m 11-01.75 3.40 3.55 O XXX 5 Guravska, Karen Hawaii 3.40m 11-01.75 3.40 3.55 O XXX 7 Kintz, Brita Willamette S 3.37m 3.25m 10-08.00 2.50 2.95 3.10 3.25 3.40 P XO O O XXX 7 Pinley, Cheyanna Western Wash 3.42m 3.25m 10-08.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 3.40 P P XO O XO XO XXX 7 Warner, Victoria Sacramento S 3.51m 3.25m 10-08.00 2.50 2.95 3.10 3.25 3.40 P O XXO XO XXX 7 Larsen, Jamie Central Wash 3.30m 3.25m 10-08.00 2.50 2.95 3.10 3.25 3.40 P XO O O XXX 11 Martens, Alexys Willamette S 3.20m 3.10m 10-02.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 P P P XXO XXO XXX 11 Puckett, Amy Jo Western Wash 3.20m 3.10m 10-02.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 P O O O XXO XXX 11 King, Elizabeth Portland AC 3.35m 3.10m 10-02.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 3.25 O O XO XXO XXO XXX 11 Murray, Gabby Cal Poly 3.50m 3.10m 10-02.00 2.50 2.95 3.10 3.25 P XXO XO XXX 11 Hull, Samantha St. Martin's 3.25m 3.10m 10-02.00 2.50 2.95 3.10 3.25 P O XO XXX 16 Nyssen, Tiffanie Warner Pacif 3.21m 2.95m 9-08.00 2.50 2.80 2.95 3.10 P P XO XXX 16 van Ryswyk, Kathryn South Fraser 2.90m 2.95m 9-08.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 O O XO O XXX 16 Rovira, Amy Western Wash 3.12m 2.95m 9-08.00 2.50 2.65 2.80 2.95 3.10 P XO XO XO XXX 19 Johnson, Jennifer St. Martin's 2.89m 2.80m 9-02.25 2.50 2.65 2.80 2.95 P P O XXX 19 Parrish, Beth Unattached 3.20m 2.80m 9-02.25 2.50 2.65 2.80 2.95 O O XO XXX 21 Heck, Maya Puget Sound 3.18m 2.65m 8-08.25 2.50 2.65 2.80 XO XO XXX 21 Graham, Bethany Western Wash 3.04m 2.65m 8-08.25 2.50 2.65 XO O 23 Johnson, Ariel Seattle U. 3.15m 2.50m 8-02.50 2.50 2.65 XO XXX -- Kermode, Danielle Western Oreg 2.90m NH 2.50 2.65 P XXX -- Bergmann, Ingrid Clackamas CC 2.51m NH 2.50 XXX

Women Long Jump =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Williams, Brandi Flying Aj's 5.66m 5.77m 18-11.25 5.77m FOUL FOUL 2 Robinson, Moira Sacramento S 6.06m 5.75m 18-10.50 5.72m 5.75m FOUL 3 Wright, Natalia Sacramento S 5.82m 5.69m 18-08.00 5.48m 5.69m FOUL 4 Bouyer, Kennadi Flying Aj's 5.95m 5.68m 18-07.75 5.41m 5.65m 5.68m 5 Ellenwood, Georgia Langley Must 5.75m 5.57m 18-03.25 5.46m 5.57m 5.39m 6 Alvarez, Candace Hawaii 5.15m 5.41m 17-09.00 5.29m 5.36m 5.41m 7 Lanzafame, Alexandra Flying Aj's 5.18m 5.34m 17-06.25 5.34m FOUL 5.08m 8 Gross, Katy Seattle Paci 5.55m 5.33m 17-06.00 5.33m FOUL 5.20m 9 Celma, Baiba Sacramento S 5.36m 5.32m 17-05.50 5.32m 5.28m PASS 9 Coker, Alana Unattached 5.55m 5.32m 17-05.50 5.22m 5.20m 5.32m 11 McGlory, Lauren Sacramento S 5.53m 5.29m 17-04.25 5.21m FOUL 5.29m 12 Rodseth, Alexandra (Ali) Unattached 5.54m 5.28m 17-04.00 FOUL 5.10m 5.28m 13 Miranda, Trinna Seattle Paci 5.64m 5.27m 17-03.50 FOUL 5.19m 5.27m 14 Lake, Katherine Seatown Expr 5.75m 5.26m 17-03.25 4.67m 5.26m 4.93m 15 Apine, Madara Hawaii 5.30m 5.21m 17-01.25 4.77m 5.21m PASS 16 Iworima, Priye Unattached 5.85m 5.20m 17-00.75 5.20m FOUL FOUL 17 Rhode, Mercedes Simon Fraser 5.36m 5.18m 17-00.00 5.18m 4.94m 5.16m 18 Ross, Hazel Trinity West 5.20m 5.17m 16-11.50 PASS 5.15m 5.17m 19 Palesch, Meghan Ocean Athlet 5.87m 5.11m 16-09.25 5.11m 4.95m 4.98m 20 Reff, Callie Western Wash 5.12m 5.10m 16-08.75 FOUL 4.75m 5.10m 21 Neal, Alyssa Unattached 5.44m 5.09m 16-08.50 5.07m 5.09m 4.99m 22 Dean, Kathran Unattached 5.53m 5.07m 16-07.75 5.04m 4.97m 5.07m 23 Donner, Claire Pac. Athleti 5.51m 5.06m 16-07.25 FOUL 5.06m 4.78m 24 Eaton, Sydney Unattached 5.05m 5.03m 16-06.00 FOUL 5.03m FOUL 24 Miller, Angie George Fox 5.73m 5.03m 16-06.00 FOUL 5.03m 4.85m 26 Harber, Charlene Western Oreg 5.60m 5.02m 16-05.75 5.02m FOUL PASS 27 Lazecki, Natasha Kajaks T&F 5.24m 4.99m 16-04.50 FOUL FOUL 4.99m 28 Fedor, Kye Unattached 5.43m 4.95m 16-03.00 FOUL 4.95m 4.93m 29 Akehurst, Ayla Campbell Riv 5.40m 4.94m 16-02.50 4.94m 4.91m 4.75m 30 Crombeen, Charlotte Simon Fraser 5.31m 4.90m 16-01.00 4.90m FOUL FOUL 31 Aanstad, Brittany Seattle Paci 5.28m 4.89m 16-00.50 4.70m 4.74m 4.89m 32 Kiss, Michelle Unattached 5.18m 4.88m 16-00.25 4.84m 4.88m 4.67m 32 Holton, Brooklyn Western Wash 5.27m 4.88m 16-00.25 FOUL 4.68m 4.88m 34 Hallstein, Maya Puget Sound 5.28m 4.87m 15-11.75 4.87m 4.59m 4.68m 35 Dezellem, Shayle Spokane CC 4.92m 4.86m 15-11.50 4.85m 4.86m 4.79m 36 Voloshin, Diana NorWesters 4.87m 4.82m 15-09.75 FOUL 4.55m 4.82m 36 Bateman, Kaytie Seattle U. 4.96m 4.82m 15-09.75 4.82m 4.74m PASS 38 Luquin, Maliea Seattle Paci 5.20m 4.81m 15-09.50 FOUL 4.81m FOUL 38 Mason, Kaitlyn George Fox 5.22m 4.81m 15-09.50 4.81m FOUL 4.81m 40 Lautenbach, Jessica Unattached 4.80m 4.77m 15-07.75 FOUL 4.77m 4.62m 41 Baldwin, Tasia Seattle Paci 5.27m 4.76m 15-07.50 4.41m 4.76m PASS 42 Mboya, Miriam Seattle U. 5.00m 4.74m 15-06.75 4.45m 4.74m FOUL 43 Cook-Mackenzie, April Simon Fraser 5.63m 4.70m 15-05.00 4.68m 4.58m 4.70m 44 Wu, Valerie Seattle U. 5.10m 4.69m 15-04.75 FOUL 4.69m 4.37m 45 Stavig, Sarah Seattle Spee 5.25m 4.68m 15-04.25 FOUL 4.68m PASS 46 Coffey, Sydney Western Wash 5.02m 4.66m 15-03.50 FOUL 4.66m 4.46m 47 Padrinao, Jessica Simon Fraser 4.90m 4.65m 15-03.25 4.65m 4.37m 4.62m 48 Nobbs, Natalie Seattle Paci 5.37m 4.63m 15-02.25 4.63m FOUL 4.40m 49 Moore, Becca Unattached 5.00m 4.61m 15-01.50 4.56m 4.61m FOUL 50 Crockwell, Tierra Unattached 4.91m 4.54m 14-10.75 4.24m 4.49m 4.54m 51 Stanford, Calynn Cal Poly 5.25m 4.52m 14-10.00 4.52m 4.19m 4.24m 51 McNary, Saskia Step Ur Game 4.85m 4.52m 14-10.00 FOUL 4.52m 4.48m 53 Glenn, Miranda Trinity West 5.12m 4.50m 14-09.25 FOUL FOUL 4.50m 54 Yanney, Shandel Western Wash 4.97m 4.45m 14-07.25 FOUL FOUL 4.45m 55 Palmquist, Rachel Whitworth 4.95m 4.26m 13-11.75 FOUL 4.26m 4.20m 56 Reichert, Katie Western Wash 4.88m 3.97m 13-00.25 3.97m PASS PASS -- Austin, Ashley Academy of A 4.87m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Stewart, Hayley Trinity West 5.53m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Janney, Elsa Cal Poly 5.00m FOUL FOUL FOUL FOUL

Women Triple Jump =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Coker, Alana Unattached 11.55m 11.84m 38-10.25 11.84m 11.28m 11.66m 2 Williams, Turquoise Cal Poly 12.24m 11.67m 38-03.50 11.31m 11.53m 11.67m 3 Okoronkwo, Chinne Unattached 11.34m 11.65m 38-02.75 11.52m FOUL 11.65m 4 Cutler, Shereese Cal Poly 11.84m 11.45m 37-06.75 FOUL FOUL 11.45m 5 Kellogg, Stephanie Unattached 11.60m 11.41m 37-05.25 11.31m 11.41m 11.31m 6 Cole, Brianna Sacramento S 11.30m 11.36m 37-03.25 11.36m 10.54m FOUL 7 Akehurst, Ayla Campbell Riv 11.75m 11.13m 36-06.25 11.13m 10.71m 11.13m 8 Rodseth, Alexandra (Ali) Unattached 11.63m 11.07m 36-04.00 11.07m FOUL FOUL 9 Cull, Cali Seattle U. 10.83m 10.93m 35-10.50 FOUL FOUL 10.93m 10 Neal, Alyssa Unattached 11.64m 10.85m 35-07.25 FOUL 10.85m FOUL 11 Miranda, Trinna Seattle Paci 11.51m 10.80m 35-05.25 10.80m 10.74m 10.62m 12 Richards, Mary Flying Ajs 11.12m 10.78m 35-04.50 FOUL 10.78m FOUL 13 Lanzafame, Alexandra Flying Aj's 11.02m 10.75m 35-03.25 10.55m 10.32m 10.75m 14 Klippenstein, Aisha Simon Fraser 11.90m 10.71m 35-01.75 10.71m 10.54m 10.71m 15 Dean, Kathran Unattached 11.32m 10.67m 35-00.25 10.67m 10.19m 10.24m 16 Adkins, Rachael George Fox 11.13m 10.52m 34-06.25 10.25m 10.32m 10.52m 17 Russell, Peyton Flying Aj's 10.36m 10.24m 33-07.25 10.24m FOUL 10.11m 18 Luna, Amanda Seattle U. 9.67m 10.18m 33-04.75 9.94m 10.18m FOUL 19 Laible, Rebecca Western Oreg 11.13m 10.14m 33-03.25 10.13m 10.14m 10.01m 20 Yanney, Shandel Western Wash 10.80m 9.88m 32-05.00 FOUL 9.88m 9.72m 21 Mueller, Anne Step Ur Game 10.56m 9.75m 32-00.00 9.75m 9.66m 9.53m 22 Stillman, Sarah Puget Sound 9.82m 9.70m 31-10.00 9.70m 9.13m 9.13m 23 Moore, Becca Unattached 10.23m 9.63m 31-07.25 FOUL 9.63m 9.47m 24 Voloshin, Diana NorWesters 9.50m 9.59m 31-05.75 9.58m 9.59m 9.55m 25 Palmquist, Rachel Whitworth 10.49m 9.58m 31-05.25 9.09m 9.39m 9.58m 26 McCloud, Deborah Warner Pacif 10.57m 9.55m 31-04.00 9.11m 9.55m 9.19m 27 Sass, Kristin Concordia (O 10.98m 9.45m 31-00.00 FOUL 9.45m FOUL -- Lazecki, Natasha Kajaks T&F 11.41m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Reff, Callie Western Wash 10.41m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Woodke, Jordyn Unattached 11.30m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Marzano, Allyssa Flying Aj's 11.29m FOUL FOUL FOUL FOUL

Women Shot Put =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Warren, McKenzie Vixmix Track 12.67m 15.52m 50-11.00 11.19m 15.52m 11.39m 11.54m 11.50m FOUL 2 McKee, Meagan Fresno State 15.55m 15.39m 50-06.00 14.99m 15.01m FOUL 15.11m FOUL 15.39m 3 Agwuenu, Ify Sacramento S 15.21m 14.56m 47-09.25 14.56m 14.41m FOUL 14.53m FOUL FOUL 4 Keenan, TeRina Hawaii 15.06m 14.49m 47-06.50 14.23m 14.49m FOUL FOUL FOUL FOUL 5 Porlier-Langlois, Alex Hawaii 13.52m 13.98m 45-10.50 13.50m 13.98m 13.33m 13.41m 13.28m FOUL 6 Dixson, Gabriella Concordia (O 14.79m 13.68m 44-10.75 12.74m 12.58m 13.68m 13.55m 13.10m FOUL 7 Day, Sharon Asics 14.28m 13.57m 44-06.25 13.57m 12.87m FOUL FOUL 12.70m 12.22m 8 Leonard, Kristine Idaho 14.09m 13.40m 43-11.75 12.93m FOUL 13.40m FOUL FOUL FOUL 9 Hocketstaller, Johanna Idaho 13.36m 13.17m 43-02.50 13.14m FOUL 12.39m 12.92m 13.17m 12.98m 10 Folau, Anamanu Fresno State 14.19m 13.05m 42-09.75 13.05m FOUL 12.44m 11 Moncur-Blue, J'Quyra Fresno State 14.73m 12.65m 41-06.00 12.65m FOUL 12.36m 12 LaBeaume, Anna Linfield 13.65m 12.56m 41-02.50 12.56m 11.78m 12.46m 13 Hinton, Markita Sacramento S 13.62m 12.54m 41-01.75 12.30m 12.39m 12.54m 14 Covington, Asianna Kajaks T&F 12.31m 12.47m 40-11.00 FOUL 11.91m 12.47m 12.24m FOUL 11.95m 15 Bonner, Jessica Sacramento S 13.30m 12.37m 40-07.00 11.80m 12.37m 11.65m 16 Harber, Charlene Western Oreg 11.43m 12.11m 39-08.75 11.76m 12.11m FOUL 16 Jensen, Sydney Central Wash 10.70m 12.11m 39-08.75 11.76m 12.11m FOUL 18 Coleman, Kaytlyn Unattached 12.00m 11.97m 39-03.25 11.79m 11.97m 11.55m 19 Hingano, Talavosa Cal Poly 12.61m 11.92m 39-01.25 11.19m 11.92m 11.49m 20 stovall, aunjanae Cal St. Dom. 13.36m 11.67m 38-03.50 11.38m 11.67m 11.27m 21 Byrd, Caitlin Fresno State 13.10m 11.46m 37-07.25 11.46m 10.85m FOUL 22 Abdulai, Rukayatu Valley Royal 11.34m 37-02.50 11.05m 11.34m FOUL 23 Hearne, Siera Cal Poly 12.22m 11.24m 36-10.50 11.24m 11.10m 10.76m 24 Richardson, Jade Simon Fraser 13.10m 10.89m 35-08.75 10.65m 10.89m 10.63m 25 Celma, Baiba Sacramento S 11.91m 10.81m 35-05.75 10.81m 10.72m 10.73m 26 Gross, Katy Seattle Paci 11.43m 10.78m 35-04.50 10.75m 10.78m 10.75m 27 Cook, Allison Western Oreg 11.11m 10.53m 34-06.75 10.53m FOUL FOUL FOUL 28 Worthen, Ali Seattle Paci 10.70m 10.49m 34-05.00 10.49m 10.30m 9.89m 29 Richards, Bethany Seattle U. 10.81m 10.42m 34-02.25 FOUL 9.99m 10.42m 30 Alley, Courtney Linfield 10.35m 10.40m 34-01.50 9.71m 10.12m 10.40m 31 Kneip, Jessica Northwest U. 11.02m 10.11m 33-02.00 10.11m 9.61m 10.07m 32 Thompson, Samantha Clackamas CC 10.75m 9.75m 32-00.00 8.85m 9.75m 9.33m 33 Galart, Rebecca Northwest U. 9.50m 9.53m 31-03.25 9.53m 8.98m 9.33m 34 Vermillion, Christina North Salem 10.00m 9.32m 30-07.00 8.84m 8.53m 8.39m 8.84m 9.32m 8.39m 35 Hernandez, Tiffanni Kajaks T&F 9.93m 9.03m 29-07.50 8.70m 8.55m 9.03m 8.88m FOUL 8.30m 36 Braasch, Joleen Unattached 10.05m 8.76m 28-09.00 8.54m 8.34m 8.75m FOUL 8.76m 8.26m 37 Stanford, Calynn Cal Poly 10.23m 8.59m 28-02.25 8.24m 8.59m 8.21m 38 Duke, Jessie Unattached 9.14m 8.35m 27-04.75 7.98m 8.35m 7.80m 39 Berg, Siri Central Wash 9.45m 8.26m 27-01.25 FOUL FOUL 8.26m 40 Bailey, Mary Western Oreg 10.55m 8.01m 26-03.50 FOUL 7.52m 8.01m 41 Crockwell, Tierra Unattached 6.29m 20-07.75 6.09m 6.02m 6.29m -- Jones, Erinn Sacramento S 14.13m X14.20m 46-07.25 13.86m 13.79m 13.86m 14.20m 14.05m FOUL

Women Weight Throw =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Midles, Gabby Idaho 17.83m 18.65m 61-02.25 18.65m FOUL FOUL FOUL 17.16m 15.67m 2 McKee, Meagan Fresno State 18.69m 18.54m 60-10.00 18.54m FOUL 18.25m 17.91m FOUL FOUL 3 Agwuenu, Ify Sacramento S 18.57m 18.13m 59-05.75 FOUL 17.31m FOUL 17.44m 17.86m 18.13m 4 Covington, Asianna Kajaks T&F 16.86m 17.74m 58-02.50 FOUL 16.49m 17.74m 16.68m FOUL FOUL 5 Byrd, Caitlin Fresno State 18.64m 17.54m 57-06.50 16.31m 17.54m FOUL FOUL 16.31m 16.52m 6 Yoldi, Sarah Sacramento S 16.71m 16.93m 55-06.50 FOUL 16.44m FOUL 16.40m FOUL 16.93m 7 Moncur-Blue, J'Quyra Fresno State 16.99m 16.68m 54-08.75 FOUL FOUL 16.68m FOUL FOUL 16.29m 8 Folau, Anamanu Fresno State 16.76m 16.32m 53-06.50 FOUL 16.32m 16.10m FOUL 15.83m FOUL 9 Nutsch, Sarah Idaho 16.01m 16.13m 52-11.00 0.30m 16.13m 15.39m 15.04m 15.03m 15.15m 10 Rodgers, Angel Unattached 12.26m 15.82m 51-11.00 15.82m 15.61m PASS 11 Dixson, Gabriella Concordia (O 17.62m 15.29m 50-02.00 15.03m FOUL 15.29m 12 Leonard, Kristine Idaho 15.87m 15.25m 50-00.50 14.12m 14.44m 15.25m 13 stovall, aunjanae Cal St. Dom. 15.21m 49-11.00 14.85m 15.21m 14.61m 14 Franke-Kuhn, Joanna Hawaii 15.30m 15.19m 49-10.00 15.19m 14.85m FOUL 15 Jones, Erinn Sacramento S 16.06m 15.18m 49-09.75 FOUL FOUL 15.18m 16 Higgins, Katie Clackamas CC 15.20m 14.83m 48-08.00 14.40m FOUL 14.83m 17 Wentz, Breezy Concordia (O 15.24m 13.76m 45-01.75 11.34m 12.62m 13.76m 18 Warren, McKenzie Vixmix Track 13.71m 13.53m 44-04.75 13.53m 12.72m FOUL 19 Zakrevsky, Marlee George Fox 13.10m 13.48m 44-02.75 13.48m 13.00m 12.75m 20 Wells, Lindsay Western Wash 14.66m 13.46m 44-02.00 12.76m 13.46m FOUL 21 Hinton, Markita Sacramento S 13.40m 12.66m 41-06.50 FOUL 12.04m 12.66m 22 Carr, Ryley Simon Fraser 13.12m 12.32m 40-05.00 12.32m 12.09m 12.27m 23 Tua, Teilissa St. Martin's 9.00m 12.30m 40-04.25 10.86m 12.30m 11.51m 24 Clarke, Brianna Seattle Paci 12.00m 12.21m 40-00.75 11.34m 12.21m 11.85m 25 Richards, Bethany Seattle U. 11.83m 11.97m 39-03.25 11.97m 11.68m 11.70m 26 Thompson, Samantha Clackamas CC 12.10m 11.70m 38-04.75 9.99m 11.00m 11.70m 27 Wescott, Renate Seattle U. 10.25m 11.40m 37-05.00 10.03m 10.89m 11.40m 28 Luna, Amanda Seattle U. 10.50m 11.17m 36-07.75 11.17m FOUL 10.69m 29 Reuben, Tisha Lewis-Clark 12.00m 11.10m 36-05.00 11.10m 10.68m 10.93m 30 Kneip, Jessica Northwest U. 10.13m 10.94m 35-10.75 10.94m FOUL FOUL 31 Kneip, Cadie Northwest U. 10.69m 10.78m 35-04.50 10.65m FOUL 10.78m 32 Watters, Jasmine St. Martin's 9.20m 10.74m 35-03.00 10.10m FOUL 10.74m 33 Jensen, Sydney Central Wash 11.48m 10.19m 33-05.25 FOUL 10.19m FOUL 34 Galart, Rebecca Northwest U. 8.69m 8.45m 27-08.75 FOUL FOUL 8.45m -- Bonner, Jessica Sacramento S 17.06m FOUL FOUL FOUL FOUL -- Pitts, Emily Seattle Paci 11.00m FOUL FOUL FOUL FOUL

Men 60 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Vaughan, Jarid Coq. Cheetah 6.82 6.94 13 2 Michener, Sam Unattached 6.88 6.96 13 3 Brandt-Sims, Isaiah Unattached 6.96 6.97 12 4 Pangilinan, Mark Western Wash 6.90 7.06 13 5 Innes, Calum Trinity West 6.99 7.08 12 6 Tolliver, Emil Academy of A 6.91 7.09 12 7 Brown, Edd St. Martin's 7.08 7.10 10 8 Gruger, Shane Western Wash 6.90 7.11 13 9 Robertson, Gavin Academy of A 6.95 7.11 12 10 Steffen, Brock Unattached 7.10 7.12 9 11 Alexander, Bobby Western Oreg 7.00 7.12 11 12 Archie, Jordan Sacramento S 7.11 7.13 9 13 Tilley, Alex Western Wash 6.89 7.13 13 14 Adams, Ryan Unattached 7.17 7.13 8 15 Fan, David Unattached 7.25 7.15 5 16 Futter, Jameson Concordia (O 7.04 7.15 11 17 Sewell, Trent Rough Diamon 7.25 7.17 5 18 Ayin, Nicholas Coq. Cheetah 7.30 7.17 4 19 McKinney, Kent seattle spee 7.17 7.17 8 19 Nicolas, Dennis Simon Fraser 7.12 7.17 9 21 Alsin, Trent Whitworth 7.06 7.18 11 22 MacKay, Duncan Seattle U. 7.16 7.19 8 23 Ohl, Micah Unattached 7.11 7.21 9 24 Condon, Bobby Spokane CC 7.09 7.22 10 25 Phillips, Ty Western Oreg 7.33 7.23 2 26 Fontenot Jr, Carlos Unattached 7.00 7.23 11 27 Baker, Bishard Speed of Sou 7.10 7.23 10 28 Humphrey, Stephen Langley Must 7.18 7.23 8 29 Landon, Matthew Whitworth 7.22 7.24 6 30 Williams, Sean Unattached 6.90 7.24 12 31 Oliveri, Justin Concordia (O 7.23 7.25 6 32 Davis, Michael St. Martin's 7.31 7.27 3 33 Moran, Matt seattle spee 7.20 7.27 7 34 Newland, Paul seattle spee 7.12 7.29 8 35 Sinclair, Nick MI Track Clu 7.10 7.30 9 36 Cuellar, Bryan Sacramento S 7.24 7.30 6 37 Grubb, Shelby Unattached 7.34 7.31 2 38 Piedad, Eric Academy of A 7.08 7.32 10 39 Maggit, Quincy Unattached 7.30 7.32 2 40 Delap, Peter Whitworth 7.21 7.33 7 41 Cody, Elton Warner Pacif 7.18 7.34 1 42 Ferguson, David Seattle Paci 7.30 7.34 4 43 Lesko, Risley MI Track Clu 7.25 7.35 5 44 Allen, Joey Clackamas CC 7.24 7.36 6 45 Richmond, Max Unattached 7.34 7.37 2 46 Caviezel, Kyle Unattached 7.10 7.38 9 47 Hoff, Jonathan Whitworth 7.31 7.38 3 48 Doyle, Liam SOTG 7.30 7.38 1 49 Taylor-Lewis, Tunji Coq. Cheetah 7.37 7.39 2 50 Winant, Shannon Whitworth 7.32 7.39 3 51 Cowan, Jason seattle spee 7.40 7.40 1 52 Taylor, Casey George Fox 7.23 7.40 6 53 Straker, RJ Seattle Paci 7.25 7.42 5 54 Johnson, Keelynn Unattached 7.33 7.43 3 55 Rudy, Tucker Western Wash 7.18 7.43 7 56 Lee, Erik Central Wash 7.31 7.44 3 57 Park, Calvin South Eugene 7.30 7.44 3 58 Adugalski, Sebastian Ocean Athlet 6.47 7.45 13 59 Ortiz, Kevin St. Martin's 7.40 7.47 1 60 Guinn, Tyler Whitworth 7.36 7.47 2 61 Valencia, Jack Unattached 7.80 7.49 10 62 Acree, Trent Clackamas CC 7.30 7.51 4 63 Anthony, Nick Unattached 7.30 7.52 4 64 Lundgren, Justin Clackamas CC 7.00 7.53 11 64 Smith, Spencer Unattached 7.15 7.53 8 66 Nystrom, Evan Unattached 7.28 7.57 5 67 Green, Devonte Unattached 7.10 7.57 10 68 Johnson, Timmy Unattached 7.41 7.60 5 69 Waqar, Samier South Eugene 7.40 7.60 1 70 Yun, Nick Step Ur Game 7.20 7.61 7 71 Yungeberg, Nicholas Vixmix Track 7.20 7.62 7 72 Banchero, Evan seattle spee 7.22 7.63 6 73 Thomsen, Justin Western Wash 7.05 7.64 11 74 Jones, Garet Vixmix Track 7.20 7.65 7 75 Bever, Nick Seattle U. 7.40 7.70 1 76 Watson, Reshon Rough Diamon 7.30 7.71 4 77 Thompson, Anthony Unattached 7.30 7.79 4

Men 200 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Tolliver, Emil Academy of A 22.00 22.21 3 2 Brandt-Sims, Isaiah Unattached 21.29 22.26 1 3 Williams, Sean Unattached 21.75 22.29 2 4 Nesbitt, Justin Sacramento S 21.93 22.31 2 5 Meehan, Evan Sacramento S 21.69 22.44 1 6 Archie, Jordan Sacramento S 21.67 22.45 1 7 Thummel-Gravitt, Austin Seattle U. 22.57 22.58 6 7 Ayesu-Attah, Ben Idaho 22.42 22.58 4 9 Gruger, Shane Western Wash 21.75 22.60 2 10 Adams, Ryan Unattached 22.80 22.69 8 11 George, Nathan Coq. Cheetah 22.51 22.77 5 12 Hicks, Jaylon Academy of A 21.98 22.80 2 13 Nokes, Jason Western Wash 22.58 22.81 6 14 Brown, Andrew Unattached 22.26 22.81 3 15 Linde, James Coq. Cheetah 22.44 22.89 4 16 Phillips, Ty Western Oreg 22.64 22.90 7 17 Wright, David Jon Sacramento S 23.01 22.96 10 18 Tilley, Alex Western Wash 21.75 22.96 2 19 Rucker, Sam Washington 22.37 22.99 4 20 Humphrey, Stephen Langley Must 22.00 22.99 3 21 Ohl, Micah Unattached 22.96 22.99 9 22 Ferguson, David Seattle Paci 22.44 23.02 4 23 Ayin, Nicholas Coq. Cheetah 22.55 23.05 6 24 Rudy, Tucker Western Wash 22.59 23.06 6 25 Poolman, Jonathon Western Wash 22.54 23.11 6 26 Brown, Edd St. Martin's 23.18 23.14 11 27 Anderson, Vance Sacramento S 22.26 23.16 3 28 Matthews, Drew Unattached 22.46 23.16 5 29 Burningham, Landon Western Oreg 22.08 23.17 3 30 Davis, Michael St. Martin's 22.90 23.23 9 31 Alsin, Trent Whitworth 22.87 23.24 8 32 Oliveri, Justin Concordia (O 23.02 23.26 10 33 Condon, Bobby Spokane CC 23.13 23.33 11 34 Grubb, Shelby Unattached 22.84 23.38 8 35 Cuellar, Bryan Sacramento S 22.94 23.40 9 36 Piedad, Eric Academy of A 22.53 23.42 5 37 Rockerbie, Philip Coq. Cheetah 23.14 23.45 11 38 Schmidt, Nathaniel Western Wash 22.29 23.54 4 39 Johnson, Keelynn Unattached 23.21 23.56 12 40 Anthony, Nick Unattached 23.24 23.60 12 41 Pangilinan, Mark Western Wash 22.76 23.60 7 42 Nelson, Colin Linfield 23.19 23.67 12 43 Fremd, Kyle Central Wash 22.98 23.72 9 44 Guinn, Tyler Whitworth 22.70 23.75 7 45 Che, Steven Kajaks T&F 23.21 23.89 12 46 Sternen, Bernari Unattached 22.50 23.92 5 47 McGetrick, Sean Tigard TC 23.05 23.97 10 48 Cooper, Clayton Linfield 23.11 24.07 11 49 Lynch, Jesse Unattached 23.00 24.11 9 50 Green, Devonte Unattached 22.89 24.14 8 51 Madden, Michael Linfield 24.26 24.17 12 52 Nystrom, Evan Unattached 23.07 24.17 10 53 acosta, patrick Unattached 22.51 24.19 5 54 Gray, Andrew Western Wash 23.30 24.26 11 55 Davis, Gary Unattached 23.00 24.35 10

Men 400 Meter Dash ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Restall, Brendon Nac Victoria 49.20 48.85 3 2 Lockett, Jahmani Long Beach S 48.40 48.93 1 3 Bloom, Andrew Idaho 48.99 48.96 2 4 Poolman, Jonathon Western Wash 48.60 49.66 2 5 Yakovich, Anthony Western Oreg 48.95 49.75 2 6 Harding, Hodson Coq. Cheetah 47.53 50.02 1 7 Robertson, Gavin Academy of A 50.05 12 8 Nokes, Jason Western Wash 48.60 50.06 2 9 Bland, Josh Spokane CC 51.33 50.11 8 10 George, Nathan Coq. Cheetah 48.78 50.30 2 11 Tilley, Alex Western Wash 49.50 50.38 3 12 Burningham, Landon Western Oreg 48.55 50.45 1 13 Anderson, Vance Sacramento S 48.16 50.57 1 14 Day, Tirrell Sacramento S 50.91 50.61 6 15 Brown, Andrew Unattached 49.41 50.78 3 16 Scott, Kaimi Warner Pacif 49.71 50.82 3 17 Ference, Lucas Coastal Trac 50.68 50.86 6 18 Cody, Elton Warner Pacif 49.83 50.91 4 19 Alexander, Colin Central Wash 50.32 51.23 4 20 Gaines, Eric Western Oreg 50.24 51.27 4 21 Fremd, Kyle Central Wash 50.14 51.34 4 22 Endresen, Ryan Seattle Paci 50.50 51.53 5 23 Pollard, Eric Pac. Athleti 52.21 51.87 10 24 Liu, Yubai Simon Fraser 50.50 51.87 5 25 Medrano, Elias Spokane CC 51.09 51.93 7 26 Sather, Chayce Unattached 50.50 52.11 5 27 Tyree, Sean Puget Sound 51.35 52.12 8 28 Morales, Gabriel Western Wash 50.63 52.22 5 29 Corazza, John Seattle Paci 50.70 52.58 6 30 Putnam, Wiley Puget Sound 51.00 52.59 7 31 Tipton, Kaid Unattached 50.47 52.66 4 32 Grudzinski, Levi Western Wash 50.94 52.73 7 33 Sloat, Jeff Western Wash 50.64 52.90 6 34 Kastelin, Eli Langley Must 51.70 52.93 9 35 Lynch, Jesse Unattached 51.00 52.94 7 35 Landon, Matthew Whitworth 51.12 52.94 8 37 Davis, Gary Unattached 51.00 52.95 7 38 Madden, Michael Linfield 53.40 53.08 12 39 Klute, Josh Whitworth 50.65 53.13 6 40 Conard, Zach Simon Fraser 52.10 53.22 10 41 Cooper, Clayton Linfield 51.41 53.23 8 42 Dunn, Steven St. Martin's 53.00 53.24 11 43 Romey, Matt George Fox 49.10 53.29 3 44 Brenner, Austin St. Martin's 53.00 53.38 11 45 Adugalski, Sebastian Ocean Athlet 51.56 53.43 9 46 Thompson, Brandon Clackamas CC 52.17 53.45 10 47 Zetterberg, Barrett Linfield 52.62 53.85 11 48 Pfeiff, Corey Western Wash 51.91 53.95 9 49 Nees, Mathias Lewis-Clark 53.62 54.01 12 50 Bretland, Dean Unattached 51.50 54.17 1 51 Johnson, Timmy Unattached 53.09 54.36 12 52 Marshall, Brian Puget Sound 52.30 54.40 10 53 Burnett, Sean Walnut Grove 53.01 54.77 12 54 Yungeberg, Nicholas Vixmix Track 51.50 54.81 9 55 Jones, Garet Vixmix Track 52.50 55.31 11 56 Ladd, Taylor Seattle Paci 52.00 55.58 9 57 Svendsen, Thomas Seattle Paci 52.00 56.17 10 58 Cohen, Daniel seattle spee 52.80 1:15.27 11

Men 600 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Brown, Jasen Concordia (O 1:21.00 1:19.94 2 Gaudes, Adam U. of Victor 1:20.15 1:20.18 3 Winkler, Matthew Split Second 1:20.00 1:20.41 4 Bickley, Brad U of Calgary 1:20.70 5 Boersma, Nicholas Unattached 1:22.00 1:22.09 6 Hilbert, Gabe Long Beach S 1:20.00 1:22.59 7 Vazquez, Edgar Concordia (O 1:21.88 1:22.66 8 Ratliff, James Concordia (O 1:22.00 1:23.28 9 Washington, Andre Concordia (O 1:22.12 1:25.27 10 Butler, Michael Ocean Athlet 1:24.00 1:27.20 11 Ishenin, Slavic Warner Pacif 1:24.12 1:27.29 12 Michael, Aaron Unattached 1:26.80 1:28.64 13 Browne, Ross Trinity West 1:29.57 1:28.76 14 Lane, Ryan George Fox 1:26.00 1:29.53 15 Black, Royal Unattached 1:30.00 1:30.12 16 Heflin, Matt Puget Sound 1:30.00 1:30.29 17 Culp, Christian Trinity West 1:29.00 1:31.21 18 Omar, Qadar Unattached 1:28.00 1:34.90

Men 800 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Berian, Boris Adams State 1:50.50 1:51.58 2 Swanson, Matthew Norwesters T 1:51.95 1:52.35 3 Collins, Austin Clackamas CC 1:52.64 1:52.54 4 Thornton, Nicholas Unattached 1:51.50 1:52.64 5 Graham, Andrew Adams State 1:50.44 1:53.34 6 Kaylor, Zachary Sacramento S 1:58.06 1:53.40 7 Robertson, Karl U. of Victor 1:51.90 1:53.61 8 Pierson, Seth Seattle Paci 1:55.00 1:53.73 9 Sanchez, Martin Adams State 1:52.10 1:54.03 10 Stevens, Tabor Adams State 1:52.00 1:54.10 11 Clowes, Matthew Concordia (O 1:54.00 1:54.32 12 Nicol, Scott U of Calgary 1:50.70 1:54.36 13 Olsen, Chris Western Oreg 1:53.89 1:54.40 14 Reid, Adam Simon Fraser 1:51.25 1:55.15 15 Tylor, Kyle Idaho 1:52.84 1:55.34 16 Acosta, Steven Whitworth 1:54.53 1:55.68 17 Ellenwood, Stuart Simon Fraser 1:52.90 1:55.72 18 Abraham, Nick Western Wash 1:53.49 1:56.13 19 Hopper, Dylan Unattached 1:53.95 1:56.19 20 Drinkwater, Will Unattached 1:53.37 1:56.66 21 Horton, Alex Seattle Paci 1:56.00 1:56.77 22 Lizier Zmudzinski, gerem Unattached 1:59.98 1:56.83 23 Liu, Yubai Simon Fraser 1:51.90 1:56.92 24 Chapman, Ryan Western Oreg 1:54.81 1:57.40 25 Litwiller, Nathaniel Sacramento S 1:48.35 1:57.63 26 Battaglia, Lucian Linfield 1:58.78 1:58.65 27 Vuksich, Kyle Clackamas CC 1:54.45 1:58.81 28 Williams, Keith Unattached 1:55.40 1:59.06 29 Armstrong, Zach Central Wash 1:58.89 1:59.24 30 Bouchafra, Hamza Academy of A 1:56.00 1:59.41 31 Clinch, Keenan Seattle U. 1:59.97 1:59.85 32 DeMoss, Devon St. Martin's 1:56.00 2:00.12 33 Krause, Frank St. Martin's 2:00.00 2:00.12 34 Morrell, Austin George Fox 1:59.80 2:00.45 35 Kurgat, Kennedy Academy of A 1:59.00 2:00.88 36 Meinburg, Spencer Idaho 1:58.33 2:01.27 37 Hall, Keegan Western Wash 1:57.34 2:01.47 38 So, Matthew Vancouver T- 1:57.76 2:01.69 39 Timpe, Braden Western Wash 1:55.76 2:02.10 40 Piette, Brian Western Wash 1:57.47 2:02.12 41 Soto, Bryan Puget Sound 1:59.00 2:02.17 42 Riddell, Patrick Vancouver T- 1:59.58 2:03.04 43 Howe, Nick Western Wash 1:57.45 2:03.11 44 Bosket, Andrew Unattached 1:58.00 2:03.29 45 Palladino, Nic Unattached 2:01.60 2:03.34 46 Stash, Chris Clackamas CC 2:00.07 2:03.36 47 Roberts, Aedan Nathan Hale 1:58.00 2:03.84 48 Goh, Daniel Vancouver T- 2:00.02 2:04.06 49 McDermott, Kirby Club Northwe 2:01.00 2:04.64 50 Murphy, Nicholas Unattached 2:01.00 2:05.46 51 Heidenreich, Noah Unattached 1:58.00 2:06.04 52 Ashby, Graham Puget Sound 2:03.00 2:06.25 53 Smith, Lorenzo Valley Royal 2:02.00 2:06.48 54 Figueroa, Brandon Ocean Athlet 2:00.00 2:07.41 55 Bates, Colin Vixmix Track 2:02.00 2:09.83 56 Wong, Mackenzie Vancouver T- 1:59.98 2:10.30

Men 1000 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Paul-Morris, Adam Coastal Trac 2:29.52 2:27.35 2 Cisneros, Cordero Concordia (O 2:28.67 2:27.76 3 Irvine, Kyle U. of Victor 2:30.05 2:27.79 4 Guenther, Davis University o 2:29.89 2:28.23 5 Winkler, Matthew Split Second 2:32.00 2:29.58 6 Rivera, Bobby Unattached 2:32.65 7 Collins, Austin Clackamas CC 2:33.50 2:32.67 8 Goodwin, Nathan Coastal Trac 2:29.53 2:33.52 9 Ott, Andrew Trinity West 2:47.40 2:33.83 10 White-Duong, Han Warner Pacif 2:33.21 2:34.63 11 Wilson, Nick Concordia (O 1:31.80 2:34.86 12 Tooley, Jean Baptiste Stark Street 2:34.00 2:36.30 13 Sultessa, Badane Clackamas CC 2:34.50 2:40.34 14 Shakalia, Karim Unat-Warner 2:33.12 2:40.75 15 Stash, Chris Clackamas CC 2:35.50 2:45.16 16 Sherier, Brandon Clackamas CC 2:36.40 2:48.39 17 Omar, Qadar Unattached 2:49.00 3:01.59

Men 1 Mile Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Colle, Stephane Idaho 4:09.06 4:12.17 2 Britt, Barry Idaho 4:10.84 4:12.78 3 Romo, Chris Sacramento S 4:15.07 4:13.87 4 Childs, Cliff U. of Victor 4:09.56 4:14.93 5 Fenley, Lukas Western Oreg 4:16.61 4:16.50 6 Carlos, Shane Point Grey T 4:07.00 4:16.82 7 Bridges, Seth Northwest U. 4:15.00 4:17.71 8 Osborn, Jeff Idaho 4:18.60 4:18.01 9 Clouthier, Josh U. of Victor 4:14.35 4:18.06 10 Gibson, Patrick Whatcom Tess 4:18.21 4:18.23 11 Hastings, Colton Idaho 4:28.98 4:19.10 12 Graham, Lucas Unattached 4:18.42 4:19.12 13 Timpe, Braden Western Wash 4:22.20 4:19.41 14 Hagan, Bernie Unattached 4:24.00 4:19.69 15 Yoke, Justin Spokane CC 4:28.40 4:19.71 16 Clifford, Deon Ocean Athlet 4:13.00 4:19.76 17 Sultessa, Badane Clackamas CC 4:19.34 4:20.01 18 Byers, Reesey Sacramento S 4:10.10 4:20.61 19 Bradley, Tom Whatcom Tess 4:25.43 4:22.48 20 Shroy, Richard Unattached 4:18.80 4:22.75 21 Nelson, Blake Unattached 4:22.00 4:22.86 22 Schiavone, Trevor U. of Victor 4:16.45 4:23.35 23 Campbell, Aaron Unattached 4:26.41 4:24.12 24 Baker, AJ Seattle Paci 4:26.59 4:25.09 25 Williams, Keith Unattached 4:17.00 4:25.48 26 Larson, Kyle Western Oreg 4:10.17 4:25.70 27 Carwile, Jason Trinity West 4:27.00 4:25.87 28 Voth, Chris Trinity West 4:27.00 4:25.95 29 olivas, quin Unattached 4:17.00 4:26.23 30 Bosserman, Joel Unattached 4:15.00 4:26.34 31 Sheeran, Will Unattached 4:27.00 4:26.40 32 VanDooren, Tyler Unattached 4:26.41 4:29.23 33 McCranie, Cody Unattached 4:24.00 4:29.87 34 Sleight, Nathanael Seattle Paci 4:26.00 4:30.02 35 Sherier, Brandon Clackamas CC 4:29.11 4:31.14 36 Goodwin, Sumner Unattached 4:18.00 4:31.20 37 Seekatz, Joshua Puget Sound 4:27.00 4:32.02 38 Swanson, Jon Central Wash 4:37.00 4:32.23 39 Auld, Chris Seattle U. 4:24.37 4:32.94 40 Harrison, Will Seattle Paci 4:26.00 4:33.05 41 Murphy, Nicholas Unattached 4:42.00 4:33.08 42 jones, ryan Unattached 4:45.00 4:33.53 43 Dittell, Sandy Unattached 4:30.00 4:33.82 44 Dennison, Ryan Seattle U. 4:26.00 4:34.01 45 Lunder, Danny Unattached 4:26.60 4:35.01 46 Mugrage, Kris Unattached 4:24.00 4:35.07 47 McDermott, Patrick Unattached 4:28.00 4:35.09 48 Flannery, Tyler Unattached 4:30.00 4:35.84 49 Sofen, Eric Seattle Runn 4:45.00 4:36.17 50 Bates, Brian Western Wash 4:33.25 4:36.60 51 Cunliffe, BJ Unattached 4:18.54 4:37.33 52 Reed, Oliver Unattached 4:37.00 4:37.84 53 Stalun, Jeffrey RF United 4:24.11 4:37.88 54 Kitzan, Isaac Unattached 4:40.00 4:38.47 55 Hayes, Conner Unattached 4:28.00 4:39.75 56 mayhew, william Unattached 4:28.00 4:40.66 57 Roe, Aaron Unattached 4:28.00 4:41.26 58 Jorgensen, Oliver Valley Royal 4:44.00 4:42.06 59 Collier, Vance Unattached 4:45.00 4:42.59 60 Carlos, Luke Unattached 4:15.00 4:42.93 61 Brown, Zack Unattached 4:28.00 4:43.88 62 Dubuque, Dylan Whatcom Tess 4:49.45 4:45.27 63 Schwecke, Tyler Western Wash 4:33.20 4:45.54 64 Allen, Hezekiah Unattached 4:51.70 4:45.89 65 Wadhwani, Isaac Golden Ears 4:35.00 4:48.25 66 Paulson, Kevin Unattached 4:45.00 4:48.60 67 Maguire, Simon Unattached 4:50.00 4:49.07 68 Cornwell, Ryan Vixmix Track 4:50.00 4:49.39 69 Villa, Ramon Unattached 4:48.00 4:49.80 70 Wimpenny, Jacob Lewis-Clark 4:45.44 4:50.56 71 Smith, Michael Club Northwe 4:51.00 4:53.31 72 Young, Paul CNW 4:44.88 4:53.31 73 Geil-Haggerty, Heath Whatcom Tess 4:54.32 4:54.36 74 Drake, Brandon Walnut Grove 4:46.50 4:55.33 75 Cendrajaya, fandy Unattached 4:45.00 4:55.54 76 Coxen, Morgan Unattached 4:40.00 4:55.69 77 Magnusson, Collin Whatcom Tess 4:56.03 4:56.46 78 Comer, Brian Unattached 4:50.00 4:57.67 79 Roche, Devin Tigard TC 4:40.20 4:58.06 80 Oviatt, Peter Whatcom Tess 4:59.85 4:58.78 81 Chu, Ryan Unattached 4:25.00 5:02.79 82 Mitchell, Peter Valley Royal 4:55.00 5:03.49 83 Miller, Justin Step Ur Game 5:15.00 5:19.72 84 Stephenson, Wyatt Unattached 5:30.00 5:40.09

Men 3000 Meter Run ========================================================================= Name Year School Seed Finals ========================================================================= 1 Haight, Dylan U. of Victor 8:16.55 8:24.99 2 Johnston, Blair Trinity West 8:25.00 8:26.62 3 Riek, Dak Western Wash 8:24.00 8:31.94 4 Armstrong, Anthony Unattached 8:30.00 8:33.00 5 Dube, Jeremiah Idaho 8:32.97 8:33.16 6 Cassidy, Ryan U. of Victor 8:25.55 8:34.76 7 Gibson, Danny Whatcom Tess 8:39.70 8:36.44 8 Forster, Keir Simon Fraser 8:30.00 8:36.60 9 Gil-Juarez, Jorge Unattached 8:45.50 8:37.27 10 Oxland, Doug U. of Victor 8:30.35 8:40.02 11 Bridges, Seth Northwest U. 8:36.62 8:42.48 12 Wilmot, Kai Unattached 8:41.00 8:42.64 13 Landstrom, Andrew Concordia (O 8:37.00 8:42.96 14 Mcauliffe, Patrick Unattached 8:40.00 8:44.37 15 Adrian, Taylor Concordia (O 8:46.00 8:46.26 16 Glassey, Brian Western Wash 8:34.00 8:46.62 17 Psotka, Patrick U. of Victor 8:30.05 8:47.75 18 Baker, Jackson SE Pdx TC 8:58.98 8:49.43 19 Hille, Miles Seattle U. 8:45.00 8:50.69 20 Mangrum, Ben Unattached 8:29.00 8:51.57 21 Nevins, Jack Academy of A 8:45.00 8:54.98 22 Kopetz, Kevin Seattle U. 9:05.00 8:56.25 23 Humeniuk, Anton Simon Fraser 8:40.00 8:56.54 24 maisonville, michael Unattached 8:15.00 8:56.65 25 Young, James Unattached 8:39.55 8:56.85 26 Baklund, Jeff Seattle U. 9:08.00 8:59.19 27 Hazlehurst, Fletcher Unattached 9:09.00 8:59.78 28 Porter, Matt Northwest U. 8:45.00 9:00.11 29 Simpson, Forrest U. of Victor 8:31.45 9:00.11 30 Medgin, Mark Clackamas CC 9:09.33 9:00.61 31 Piper, Keenan Unattached 8:40.00 9:01.57 32 Obletz, Nick Unattached 8:50.00 9:02.07 33 Trapp, Austin Simon Fraser 8:43.00 9:02.77 34 Hardy, Joe Unattached 8:40.00 9:03.60 35 Minor, Nathan Central Wash 9:11.00 9:06.06 36 Gravel, Christian Vancouver T- 8:40.93 9:06.26 37 Brand, Gavin Seattle Paci 8:35.00 9:06.48 38 Dudley, Tyler Whitworth 9:01.61 9:07.90 39 Viola, Lawrence Coq. Cheetah 9:12.69 9:10.17 40 Antush, Maximilian Unattached 8:55.69 9:10.31 41 Van Wyck, Robb Unattached 8:55.00 9:13.60 42 shipley, tyler Unattached 9:00.00 9:16.71 43 Jenkins, Aaron Whitworth 8:50.11 9:17.46 44 Castillo, Juan Unattached 8:45.40 9:17.90 45 Hibbs, Zachary Unattached 9:10.35 9:18.63 46 Taylor, Trevor Seattle Paci 8:35.00 9:30.02 47 Secco, Scott U. of Victor 8:34.55 9:32.89 48 Brown, Zack Unattached 8:57.00 9:33.12 49 Rajput, Gurgit Coastal Trac 9:05.22 9:41.84 50 Comer, Brian Unattached 9:00.00 9:51.39 51 Johnson, Dustin Coastal Trac 9:04.00 9:55.41

Men 60 Meter Hurdles ============================================================================ Name Year School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Hines, Koree Long Beach S 8.17 8.16 10 2 Lyons, Paul Sacramento S 8.19 8.23 10 3 Packard, Logan Spokane CC 8.39 8.43 8 4 Innes, Calum Trinity West 8.22 8.50 9 5 Creswell, Tyler Sacramento S 8.32 8.51 9 6 Sternen, Bernari Unattached 8.60 8.55 7 7 Harrison, Alex Unattached 8.60 8.58 6 8 Day, Tirrell Sacramento S 8.31 8.61 9 9 Seitz, Dylan Spokane CC 8.46 8.62 8 10 Kafentzis, Travis Spokane CC 8.57 8.72 7 11 Harris, Darnell Central Wash 8.70 8.73 6 12 Myers, Logan Western Wash 8.59 8.78 7 13 Waters, Matt Concordia (O 8.81 8.84 5 14 Venema, Andrew Central Wash 8.81 8.88 5 15 Schick, Karsten Western Wash 7.09 8.91 10 16 Waters, Maxwell Concordia (O 8.58 8.91 7 17 Hoff, Jonathan Whitworth 8.41 8.93 8 18 O'Dell, Ryan Warner Pacif 8.88 8.93 4 19 Hart, Connor Warner Pacif 8.99 8.95 3 20 McCurdy, Kevin Western Oreg 9.02 8.98 2 21 Lima, Frank Whitworth 8.89 8.98 4 22 McGetrick, Sean Tigard TC 8.97 8.99 4 23 Pfeiff, Corey Western Wash 9.02 9.01 2 24 South, Garrett Warner Pacif 8.99 9.01 3 25 Sissel, Ty St. Martin's 8.88 9.02 4 26 Roddewig, Brandon Central Wash 8.83 9.04 4 27 Johnson, Nate Seattle Paci 8.79 9.04 5 28 Sloat, Jeff Western Wash 8.99 9.10 3 29 Rockerbie, Philip Coq. Cheetah 9.00 9.14 3 30 Gray, Andrew Western Wash 8.25 9.16 9 31 Briggs, Colin Idaho 9.14 9.16 2 32 Holland, Michael St. Martin's 9.37 9.21 1 33 Powrie, Jacob Trinity West 9.00 9.22 2 34 Landon, Matthew Whitworth 8.83 9.25 5 35 Williams, Anthony Sacramento S 8.41 9.31 8 36 Behler, Christian Lewis-Clark 9.20 9.34 2 37 Stralser, Michael Western Wash 9.34 9.41 1 38 Engle, Samuel Seattle U. 9.27 9.48 1 39 Brenner, Austin St. Martin's 9.26 9.49 1 40 Lucero, Jake Unattached 9.00 9.61 3 41 Gordon, Dylan Western Wash 9.63 9.74 1 42 Weinert, Regen D. Warrior Trac 8.73 9.98 5

Men 4x400 Meter Relay ============================================================================ School Seed Finals H# ============================================================================ 1 Concordia (Ore.) 'A' 3:20.86 3:20.60 2 1) Vazquez, Edgar 2) Ratliff, James 3) Washington, Andre 4) Brown, Jasen 2 Western Oregon 'A' 3:17.76 3:22.55 1 1) Rhodes, Kody 2) Olsen, Chris 3) Hansen, Ryan 4) Gaines, Eric 3 Coastal Track Club 'A' 3:20.00 3:23.85 2 1) Ference, Lucas 2) 3) Goodwin, Nathan 4) Paul-Morris, Adam 4 Seattle U. 'A' 3:25.00 3:24.01 3 1) MacKay, Duncan 2) Engle, Samuel 3) Schlachter, Zac 4) Thummel-Gravitt, Austin 5 Warner Pacific 'A' 3:16.12 3:24.04 1 1) Cody, Elton 2) Stecker, Nathan 3) Scott, Kaimi 4) Brewer, Robert 6 U. of Victoria 'A' 3:19.00 3:26.97 1 1) Gaudes, Adam 2) Schiavone, Trevor 3) Robertson, Karl 4) Irvine, Kyle 7 Academy of Art 'A' 3:25.00 3:27.34 3 1) Bouchafra, Hamza 2) Robertson, Gavin 3) Hicks, Jaylon 4) Piedad, Eric 8 Western Washington 'A' 3:19.00 3:27.62 1 1) Tilley, Alex 2) Rudy, Tucker 3) Gruger, Shane 4) Morales, Gabriel 9 Puget Sound 'A' 3:24.10 3:31.49 2 1) Putnam, Wiley 2) Tyree, Sean 3) Soto, Bryan 4) Marshall, Brian 10 St. Martin's 'A' 3:31.25 3:31.85 4 1) Ortiz, Kevin 2) Krause, Frank 3) Sissel, Ty 4) Dunn, Steven 11 Western Washington 'B' 3:24.00 3:33.13 3 1) Pfeiff, Corey 2) Grudzinski, Levi 3) Sloat, Jeff 4) Stralser, Michael 12 Whitworth 'A' 3:21.44 3:34.92 3 1) Acosta, Steven 2) Klute, Josh 3) Landon, Matthew 4) Winant, Shannon 13 Trinity Western 'A' 3:30.00 3:35.36 4 1) Marchinkow, Adam 2) Culp, Christian 3) Browne, Ross 4) Ott, Andrew 14 Central Washington 'A' 3:19.32 3:37.74 2 1) Fremd, Kyle 2) Armstrong, Zach 3) Swanson, Jon 4) Minor, Nathan 15 Vancouver T-Birds 'A' 3:28.12 3:37.76 4 1) Wong, Mackenzie 2) Gravel, Christian 3) Riddell, Patrick 4) So, Matthew 16 Step Ur Game Up 'A' 3:45.00 3:54.52 4 1) Martin, Rocky 2) Martin, Quinn 3) Martin, Joey 4) Miller, Justin

Men High Jump =================================================================================== Name Year School Seed Finals =================================================================================== 1 Williams, Anthony Sacramento S 1.99m 2.10m 6-10.75 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 XO O XO XXO XO XXX 1 Bateman, Kevin Unattached 2.00m 2.10m 6-10.75 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 XO O O O O O XO XO XXX 3 Watson, Brett Western Wash