2012 Great Northwest Athletic Conference Indoor Track and Field Championships - Complete Results

Recap

 2012 Great NW Athletic Conference - 2/17/2012 to 2/18/2012
                      Indoor Track & Field Championships
                 Jackson Center, Northwest Nazarene University
                                    Results

Event 1 Women Indoor Pentathlon ======================================================================= GNAC: ! 3297 2/21/2011 Katy Gross, SPU Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Katy Gross JR Seattle Paci 3469! 10 2 Charlene Harber JR Western Oreg 3372! 8 3 Jill Bennett SR Northwest Na 3150 6 4 Marie Smith SO Northwest Na 3014 5 5 Brooklyn Holton JR Western Wash 2972 4 6 Maliea Luquin FR Seattle Paci 2784 3 7 Leah Berry SO Msu-Billings 2648 2 8 Hannah Scholter JR St. Martin's 2626 1 9 Siri Berg JR Central Wash 2424

Event 1 Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Marie Smith SO Northwest Na 9.11 1 887 2 Katy Gross JR Seattle Paci 9.17 2 875 3 Maliea Luquin FR Seattle Paci 9.20 2 869 4 Jill Bennett SR Northwest Na 9.55 2 798 5 Charlene Harber JR Western Oreg 9.91 2 729 6 Hannah Scholter JR St. Martin's 10.15 1 684 7 Brooklyn Holton JR Western Wash 10.38 1 643 8 Leah Berry SO Msu-Billings 10.50 1 621 9 Siri Berg JR Central Wash 10.93 2 548

Event 1 Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Katy Gross JR Seattle Paci 1.62m 5-03.75 759 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O O XO XO XXX 2 Jill Bennett SR Northwest Na 1.59m 5-02.50 724 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 PPP PPP PPP PPP PPP O O XO XO XXO XXX 2 Charlene Harber JR Western Oreg 1.59m 5-02.50 724 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 PPP PPP O O O O O XO XXO XO XXX 4 Brooklyn Holton JR Western Wash 1.56m 5-01.25 689 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 PPP PPP O O PPP O O XO XXO XXX 5 Leah Berry SO Msu-Billings 1.50m 4-11.00 621 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 PPP PPP PPP PPP O XO XO XXX 5 Siri Berg JR Central Wash 1.50m 4-11.00 621 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 O O O O O O XXO XXX 7 Marie Smith SO Northwest Na 1.47m 4-09.75 588 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 PPP PPP PPP PPP O XO XXX 7 Hannah Scholter JR St. Martin's 1.47m 4-09.75 588 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 O O O O XO XO XXX 9 Maliea Luquin FR Seattle Paci 1.35m 4-05.00 460 1.32 1.35 1.38 O XXO XXX

Event 1 Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Charlene Harber JR Western Oreg 11.96m 39-03.00 658 11.64m 11.96m 11.09m 2 Katy Gross JR Seattle Paci 11.00m 36-01.25 595 10.47m 11.00m 10.79m 3 Brooklyn Holton JR Western Wash 9.18m 30-01.50 476 8.79m 9.18m 9.02m 4 Maliea Luquin FR Seattle Paci 9.16m 30-00.75 475 9.16m 8.83m 7.68m 5 Jill Bennett SR Northwest Na 8.82m 28-11.25 452 8.49m 7.65m 8.82m 6 Siri Berg JR Central Wash 8.75m 28-08.50 448 8.75m 8.62m FOUL 7 Leah Berry SO Msu-Billings 8.45m 27-08.75 428 7.91m 8.16m 8.45m 8 Hannah Scholter JR St. Martin's 7.57m 24-10.00 372 6.42m 6.45m 7.57m 9 Marie Smith SO Northwest Na 7.08m 23-02.75 340 7.08m FOUL 6.98m

Event 1 Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Katy Gross JR Seattle Paci 5.57m 18-03.25 720 5.12m 5.57m PASS 2 Charlene Harber JR Western Oreg 5.47m 17-11.50 691 5.21m 5.29m 5.47m 3 Marie Smith SO Northwest Na 5.16m 16-11.25 603 5.16m FOUL 4.94m 4 Brooklyn Holton JR Western Wash 4.99m 16-04.50 557 FOUL 4.99m FOUL 5 Jill Bennett SR Northwest Na 4.84m 15-10.50 516 4.84m 4.77m 4.55m 6 Maliea Luquin FR Seattle Paci 4.77m 15-07.75 498 4.77m 4.77m 4.63m 7 Leah Berry SO Msu-Billings 4.56m 14-11.50 443 4.44m 4.56m 4.33m 8 Hannah Scholter JR St. Martin's 4.47m 14-08.00 421 4.38m 4.28m 4.47m 8 Siri Berg JR Central Wash 4.47m 14-08.00 421 4.23m 4.40m 4.47m

Event 1 Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jill Bennett SR Northwest Na 2:32.67 660 2 Brooklyn Holton JR Western Wash 2:37.10 607 3 Marie Smith SO Northwest Na 2:37.97 596 4 Charlene Harber JR Western Oreg 2:40.23 570 5 Hannah Scholter JR St. Martin's 2:41.00 561 6 Leah Berry SO Msu-Billings 2:43.39 535 7 Katy Gross JR Seattle Paci 2:44.67 520 8 Maliea Luquin FR Seattle Paci 2:48.20 482 9 Siri Berg JR Central Wash 2:57.81 386

Event 2 Men Heptathlon ======================================================================= GNAC: ! 4576 2/21/2011 Nate Johnson, SPU Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Nate Johnson SO Seattle Paci 4860! 10 2 Scott Hunter JR Central Wash 4757! 8 3 Jason Caryl SO Central Wash 4582! 6 4 Brandon Roddewig JR Central Wash 4573 5 5 Greyson Kilgore SO Northwest Na 4538 4 6 Jake Hyde JR Western Oreg 4213 3 7 Michael Stralser SO Western Wash 4051 2 8 Michael Holland SO St. Martin's 3929 1 9 Colin Alexander SO Central Wash 3907 10 Tim Greene SR Northwest Na 3747 11 Mark Wade SR Northwest Na 2968

Event 2 Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Jake Hyde JR Western Oreg 7.34 2 765 2 Jason Caryl SO Central Wash 7.38 2 752 3 Nate Johnson SO Seattle Paci 7.40 2 745 4 Greyson Kilgore SO Northwest Na 7.45 2 729 5 Michael Stralser SO Western Wash 7.54 1 700 5 Michael Holland SO St. Martin's 7.54 2 700 7 Tim Greene SR Northwest Na 7.58 1 687 8 Brandon Roddewig JR Central Wash 7.59 1 684 9 Scott Hunter JR Central Wash 7.65 2 665 10 Colin Alexander SO Central Wash 7.94 1 577 11 Brock Steingruber SO Msu-Billings 7.96 1 571 12 Mark Wade SR Northwest Na 8.26 1 487

Event 2 Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Jake Hyde JR Western Oreg 6.83m 22-05.00 774 6.52m 6.83m PASS 2 Scott Hunter JR Central Wash 6.45m 21-02.00 686 6.45m 6.31m 6.07m 3 Nate Johnson SO Seattle Paci 6.22m 20-05.00 635 FOUL 6.22m 6.04m 4 Brandon Roddewig JR Central Wash 6.14m 20-01.75 617 6.06m 5.94m 6.14m 5 Jason Caryl SO Central Wash 6.00m 19-08.25 587 FOUL 6.00m 5.84m 6 Greyson Kilgore SO Northwest Na 5.93m 19-05.50 571 5.92m FOUL 5.93m 7 Tim Greene SR Northwest Na 5.72m 18-09.25 527 5.72m 5.67m 5.68m 8 Brock Steingruber SO Msu-Billings 5.59m 18-04.25 500 5.59m 5.58m FOUL 9 Colin Alexander SO Central Wash 5.55m 18-02.50 492 5.09m 4.83m 5.55m 10 Michael Stralser SO Western Wash 5.46m 17-11.00 473 5.31m 5.27m 5.46m 11 Michael Holland SO St. Martin's 5.36m 17-07.00 453 5.36m 5.34m FOUL 12 Mark Wade SR Northwest Na 5.19m 17-00.50 419 5.19m 5.11m 5.16m

Event 2 Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Greyson Kilgore SO Northwest Na 12.52m 41-01.00 638 FOUL 12.40m 12.52m 2 Jason Caryl SO Central Wash 11.78m 38-07.75 593 11.62m 11.78m 11.25m 3 Mark Wade SR Northwest Na 11.52m 37-09.50 577 11.38m 10.89m 11.52m 3 Jake Hyde JR Western Oreg 11.52m 37-09.50 577 11.48m 11.52m 11.11m 5 Nate Johnson SO Seattle Paci 11.21m 36-09.50 559 11.21m 11.18m 10.96m 6 Brandon Roddewig JR Central Wash 10.84m 35-06.75 536 10.84m 10.61m 10.74m 7 Scott Hunter JR Central Wash 10.20m 33-05.75 498 5.47m 9.54m 10.20m 8 Tim Greene SR Northwest Na 10.03m 32-11.00 487 10.03m 9.34m 9.83m 9 Michael Stralser SO Western Wash 9.66m 31-08.50 465 8.92m 9.66m 8.63m 10 Brock Steingruber SO Msu-Billings 9.10m 29-10.25 432 8.73m 9.10m 8.23m 11 Michael Holland SO St. Martin's 8.71m 28-07.00 408 8.71m FOUL 7.97m 12 Colin Alexander SO Central Wash 8.43m 27-08.00 392 8.30m 8.43m 8.24m

Event 2 Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Scott Hunter JR Central Wash 1.88m 6-02.00 696 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O O O O XO XO XXX 2 Brandon Roddewig JR Central Wash 1.85m 6-00.75 670 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O PPP XO 3 Jason Caryl SO Central Wash 1.79m 5-10.50 619 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O O XXX 3 Nate Johnson SO Seattle Paci 1.79m 5-10.50 619 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O XO XXX 5 Jake Hyde JR Western Oreg 1.76m 5-09.25 593 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O PPP O O XO XXX 6 Colin Alexander SO Central Wash 1.73m 5-08.00 569 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP O PPP XO XXX 7 Greyson Kilgore SO Northwest Na 1.70m 5-07.00 544 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 PPP PPP PPP PPP PPP PPP O PPP XO XO XXX 8 Brock Steingruber SO Msu-Billings 1.67m 5-05.75 520 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP PPP XO XXX 9 Tim Greene SR Northwest Na 1.64m 5-04.50 496 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 PPP PPP PPP O PPP PPP O XO XXX 9 Michael Stralser SO Western Wash 1.64m 5-04.50 496 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 PPP PPP PPP O PPP XXO O O XXX 9 Michael Holland SO St. Martin's 1.64m 5-04.50 496 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 XO O PPP O XXO XXO O XXO XXX 12 Mark Wade SR Northwest Na 1.49m 4-10.50 381 1.43 1.46 1.49 1.52 PPP O XO XXX

Event 2 Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Brandon Roddewig JR Central Wash 8.81 1 788 2 Nate Johnson SO Seattle Paci 8.82 2 786 3 Michael Stralser SO Western Wash 9.04 1 737 4 Michael Holland SO St. Martin's 9.30 1 681 5 Scott Hunter JR Central Wash 9.31 2 679 6 Jason Caryl SO Central Wash 9.42 1 656 7 Greyson Kilgore SO Northwest Na 9.57 1 625 8 Jake Hyde JR Western Oreg 9.91 2 558 9 Tim Greene SR Northwest Na 9.93 1 554 10 Colin Alexander SO Central Wash 10.00 2 541 11 Mark Wade SR Northwest Na 12.20 2 203

Event 2 Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Scott Hunter JR Central Wash 4.65m 15-03.00 804

2 Brandon Roddewig JR Central Wash 4.45m 14-07.25 746 3 Nate Johnson SO Seattle Paci 4.35m 14-03.25 716 4 Greyson Kilgore SO Northwest Na 4.15m 13-07.25 659 4 Jason Caryl SO Central Wash 4.15m 13-07.25 659 6 Michael Stralser SO Western Wash 4.05m 13-03.50 631 7 Colin Alexander SO Central Wash 3.55m 11-07.75 496 7 Michael Holland SO St. Martin's 3.55m 11-07.75 496 9 Jake Hyde JR Western Oreg 3.05m 10-00.00 369 10 Tim Greene SR Northwest Na 2.75m 9-00.25 298 11 Mark Wade SR Northwest Na 2.65m 8-08.25 275

Event 2 Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Colin Alexander SO Central Wash 2:43.00 840 2 Nate Johnson SO Seattle Paci 2:46.71 800 3 Greyson Kilgore SO Northwest Na 2:49.43 772 4 Scott Hunter JR Central Wash 2:53.50 729 5 Jason Caryl SO Central Wash 2:54.81 716 6 Tim Greene SR Northwest Na 2:56.64 698 7 Michael Holland SO St. Martin's 2:56.88 695 8 Mark Wade SR Northwest Na 3:03.95 626 9 Jake Hyde JR Western Oreg 3:09.17 577 10 Michael Stralser SO Western Wash 3:12.29 549 11 Brandon Roddewig JR Central Wash 3:14.23 532

Event 3 Women Shot Put ================================================================================= GNAC: ! 44-08.75 2006 Krissy Tandle, CWU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Joy Warrington SR Northwest Na 13.77m 45-02.25 10 13.00m FOUL FOUL 12.92m 13.77m FOUL 2 Leeza Henry JR Msu-Billings 13.62m 44-08.25 8 13.62m 13.55m 13.14m 13.36m 13.48m 13.46m 3 Anica Knispel SO Msu-Billings 13.23m 43-05.00 6 12.91m 12.60m 13.23m 12.98m 13.17m 13.09m 4 Kaylee Baumstark JR Central Wash 12.42m 40-09.00 5 10.78m 10.90m FOUL 11.75m 12.42m FOUL 5 Morgan Kujala SO Msu-Billings 11.91m 39-01.00 4 11.39m 11.91m 11.48m FOUL 11.88m 11.05m 6 Caitlin Curtis FR Northwest Na 11.79m 38-08.25 3 11.79m 10.74m 10.81m 11.31m 11.02m 11.54m 7 Carly Dranginis JR Northwest Na 11.54m 37-10.50 2 11.03m 11.20m 11.32m 11.54m 11.04m 11.48m 8 Charlene Harber JR Western Oreg 11.30m 37-01.00 1 11.15m 11.30m 10.65m 10.66m 10.75m 10.80m 9 Vessie Umu FR Northwest Na 11.08m 36-04.25 10.48m 11.08m 10.50m 10.35m 10.78m 10.76m 10 Corrie Holm FR Msu-Billings 10.63m 34-10.50 10.63m 10.51m FOUL 11 Jamilea Kittelmann JR Msu-Billings 10.55m 34-07.50 10.02m 10.55m 10.30m 12 Allison Cook FR Western Oreg J10.55m 34-07.50 10.55m 10.06m 10.13m

Event 4 Women High Jump ================================================================================= GNAC: ! 5-06.50 2006 Teona Perkins, Emily Peterson, SPU, NNU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Katie Pelchar SO Western Oreg 1.71m 5-07.25 10 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 PPP O XO O XO XXX 2 Ali Worthen JR Seattle Paci J1.71m 5-07.25 8 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 PPP PPP XO XXO XXO XXX 3 Tayler Fettig FR Central Wash 1.66m 5-05.25 6 1.51 1.56 1.61 1.66 1.71 O O XO XXO XXX 4 Brittany Aanstad SR Seattle Paci 1.61m 5-03.25 5 1.51 1.56 1.61 1.66 PPP O O XXX 5 Brittany Grandy FR Western Wash J1.61m 5-03.25 4 1.51 1.56 1.61 1.66 PPP PPP XO XXX 6 Amanda Overdick JR Western Wash 1.56m 5-01.25 2.50 1.51 1.56 1.61 O XO XXX 6 Stacey Pitt SO Msu-Billings 1.56m 5-01.25 2.50 1.51 1.56 1.61 O XO XXX 8 Laura Tesch JR St. Martin's J1.56m 5-01.25 1 1.51 1.56 1.61 XO XO XXX 9 Katy Gross JR Seattle Paci J1.56m 5-01.25 1.51 1.56 1.61 O XXO XXX 9 Courtney Schroeder FR Northwest Na J1.56m 5-01.25 1.51 1.56 1.61 O XXO XXX 11 Delaware Steingruber FR Msu-Billings 1.51m 4-11.50 1.51 1.56 O XXX 11 Jill Bennett SR Northwest Na 1.51m 4-11.50 1.51 1.56 O XXX 13 Laura Pridgen JR Northwest Na J1.51m 4-11.50 1.51 1.56 XO XXX -- Jasmyn Jewett JR Northwest Na NH 1.51 XXX -- Marie Smith SO Northwest Na NH 1.51 XXX -- Taylor Yoro SO St. Martin's NH 1.51 XXX

Event 5 Women Pole Vault ================================================================================= GNAC: ! 12-09 2008 Melissa Peaslee, SPU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Kati Davis SR Central Wash 3.80m 12-05.50 10 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 PPP PPP PPP PPP PPP O O O O XXX 2 Karis Anderson JR Western Wash J3.80m 12-05.50 8 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 PPP PPP PPP PPP O O O O XXO XXX 3 Terra Schumacher SR Seattle Paci 3.60m 11-09.75 6 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 PPP PPP PPP PPP XO O O XXX 4 Stacey Pitt SO Msu-Billings 3.40m 11-01.75 5 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 PPP O O XO O XXX 5 Jamie Larsen JR Central Wash J3.40m 11-01.75 4 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 3.50 PPP O O XO XXO XXX 6 Samantha Hull JR St. Martin's 3.30m 10-10.00 3 2.90 3.05 3.20 3.30 3.40 PPP O O XXO XXX 7 Cheyanna Pinley FR Western Wash 3.20m 10-06.00 2 2.90 3.05 3.20 3.30 O XO O XXX 8 Hannah Swigart JR Central Wash 3.05m 10-00.00 1 2.90 3.05 3.20 O O XXX 9 Loreah Winlow JR Western Wash J3.05m 10-00.00 2.90 3.05 3.20 XXO O XXX 10 Brittany Aanstad SR Seattle Paci J3.05m 10-00.00 2.90 3.05 3.20 O XO XXX 11 Tiffany Thomas SR Msu-Billings J3.05m 10-00.00 2.90 3.05 3.20 XO XO XXX 12 Amy Jo Puckett SO Western Wash 2.90m 9-06.25 2.90 3.05 O XXX -- Amy Rovira FR Western Wash NH 2.90 XXX

Event 6 Men Pole Vault ================================================================================= GNAC: ! 4.91m 2010 Ryan Brown, WWU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Scott Hunter JR Central Wash 4.55m 14-11.00 10 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.55 4.65 PPP PPP XXO O O O XXX 2 Cal Rosenberg JR Western Wash J4.55m 14-11.00 8 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.55 4.65 PPP PPP PPP PPP XO XXO XXX 3 Tim Lundy SR Western Oreg 4.45m 14-07.25 6 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.55 PPP PPP PPP XO O XXX 4 Ray Zoellick JR Seattle Paci J4.45m 14-07.25 5 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.55 PPP PPP PPP XO XXO XXX 5 Tyler Will SO Western Wash 4.30m 14-01.25 4 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 PPP PPP O O XXX 6 Taylor Shields FR Northwest Na J4.30m 14-01.25 3 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 O XO O XO XXX 7 Thomas Guidon JR Western Wash 4.00m 13-01.50 1.50 3.85 4.00 4.15 PPP XO XXX 7 Matt Hankins FR St. Martin's 4.00m 13-01.50 1.50 3.85 4.00 4.15 O XO XXX 9 Jonoah Lentz FR St. Martin's J4.00m 13-01.50 3.85 4.00 4.15 XO XXO XXX 10 Brett Mattson FR Western Wash 3.85m 12-07.50 3.85 4.00 O XXX -- Joseph Keeton FR St. Martin's NH 3.85 4.00 4.15 PPP PPP XXX

Event 7 Men Long Jump ================================================================================= GNAC: ! 7.21m 2010 Matson Hardie, WOU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Manny Melo JR Central Wash 7.08m 23-02.75 10 6.86m 6.82m 6.95m 6.87m 7.08m 7.05m 2 Matson Hardie SO Western Oreg 7.05m 23-01.75 8 6.72m FOUL 7.04m 7.05m 7.05m 6.98m 3 Kyle Lane SO Western Oreg 7.03m 23-00.75 6 6.83m 6.66m 6.62m 6.83m 6.87m 7.03m 4 Taylor Firestone FR Msu-Billings 6.88m 22-07.00 5 FOUL 6.68m 6.88m 6.82m 6.59m FOUL 5 Dennis Nicolas SR Simon Fraser 6.83m 22-05.00 4 6.31m FOUL 6.58m 6.83m FOUL 6.77m 6 Shane Gruger SR Western Wash 6.82m 22-04.50 3 FOUL 6.57m 6.43m FOUL 6.82m 6.72m 7 Jake Hyde JR Western Oreg 6.66m 21-10.25 2 6.22m 6.60m 6.66m 6.43m 6.57m FOUL 8 Bryan Mack SR Central Wash 6.62m 21-08.75 1 6.62m FOUL 5.01m 6.40m FOUL 5.20m 9 Maurus Hope SR Northwest Na 6.57m 21-06.75 6.36m 6.57m 6.34m PASS PASS PASS 10 Eric Gaines SO Western Oreg 6.41m 21-00.50 6.34m 6.41m 6.34m

Event 8 Women Long Jump ================================================================================= GNAC: ! 18-09.75 2005 Danielle Ayers-Stamper, SPU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Ali Worthen JR Seattle Paci 5.72m 18-09.25 10 5.42m 5.56m 5.42m 5.38m 5.52m 5.72m 2 Emily Warman SR Western Wash 5.68m 18-07.75 8 5.62m FOUL 5.68m 5.50m 5.65m 5.57m 3 Ashley Potter SR Western Oreg 5.55m 18-02.50 6 5.47m 5.55m 5.54m 5.37m 5.41m 5.50m 4 Charlotte Crombeen SO Simon Fraser 5.52m 18-01.50 5 FOUL FOUL 5.48m 5.52m 5.26m 5.39m 5 Tasia Baldwin FR Seattle Paci 5.48m 17-11.75 4 5.32m 5.46m 4.78m 5.48m 4.89m 4.87m 6 Charlene Harber JR Western Oreg J5.48m 17-11.75 3 FOUL 5.29m FOUL 5.48m 5.20m FOUL 7 Katy Gross JR Seattle Paci 5.35m 17-06.75 2 5.17m 5.18m 5.35m 5.22m 5.14m 5.14m 8 Emily Walters SO Western Wash 5.28m 17-04.00 1 5.20m 5.28m 4.99m 5.11m 5.23m 5.23m 9 Marie Smith SO Northwest Na 5.23m 17-02.00 FOUL 5.18m 5.23m 5.10m 5.02m FOUL 10 Trinna Miranda JR Seattle Paci 5.22m 17-01.50 5.22m 5.12m 5.13m 11 Molly Reid SR Northwest Na 5.17m 16-11.50 5.08m 5.10m 5.17m 12 Jasmyn Jewett JR Northwest Na 5.14m 16-10.50 5.04m 5.14m 5.01m 13 Jill Bennett SR Northwest Na 5.02m 16-05.75 5.02m 4.95m 4.83m 14 Aisha Klippenstein FR Simon Fraser 4.95m 16-03.00 4.55m 4.95m FOUL 15 Callie Reff JR Western Wash 4.90m 16-01.00 4.90m FOUL FOUL 16 Delaware Steingruber FR Msu-Billings 4.81m 15-09.50 4.81m 4.77m 4.79m 17 Lacy Wilkins FR Msu-Billings 4.36m 14-03.75 4.26m 4.36m 4.00m

Event 9 Men Weight Throw ================================================================================= GNAC: ! 18.19m 2007 Anthony Marin, WOU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Sam Washington JR St. Martin's 17.06m 55-11.75 10 15.36m FOUL FOUL 16.51m FOUL 17.06m 2 Michael Hoffman SR Western Wash 16.08m 52-09.25 8 FOUL 14.47m FOUL 16.08m FOUL FOUL 3 Mike Jensen JR Central Wash 15.71m 51-06.50 6 15.71m 15.58m 15.26m 15.63m 15.33m FOUL 4 Quinton Agosta SO Central Wash 15.53m 50-11.50 5 15.53m 14.80m FOUL FOUL FOUL FOUL 5 Tommy Sheriff JR Central Wash 14.98m 49-01.75 4 14.40m 14.98m FOUL FOUL 14.49m FOUL 6 Eric Holmstrom FR Central Wash 14.70m 48-02.75 3 14.32m 14.23m 14.70m FOUL FOUL FOUL 7 Reid White SO Northwest Na 14.46m 47-05.25 2 14.46m 13.42m 13.80m FOUL FOUL FOUL 8 Greg Cruise JR Northwest Na 14.06m 46-01.50 1 14.06m 13.19m FOUL 13.05m FOUL 13.97m 9 Luca Molinari FR Simon Fraser 13.83m 45-04.50 13.52m 13.37m 13.09m 13.44m 13.83m FOUL 10 Elmer Williams JR Northwest Na 12.93m 42-05.25 12.93m FOUL 12.90m 11 Tyler Nichols SR Western Wash 12.76m 41-10.50 11.52m 12.53m 12.76m 12 Jesse Korb SO Northwest Na 12.52m 41-01.00 12.52m FOUL FOUL 13 Travis Grady SO St. Martin's 12.37m 40-07.00 12.37m FOUL FOUL 14 Kody Reavis SR Western Oreg 11.95m 39-02.50 FOUL FOUL 11.95m

Event 10 Women Weight Throw ================================================================================= GNAC: ! 53-09.25 2004 Kristen Hepler, WOU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Joy Warrington SR Northwest Na 16.18m 53-01.00 10 16.18m 14.91m FOUL 14.33m 15.18m FOUL 2 Anica Knispel SO Msu-Billings 15.27m 50-01.25 8 15.00m 14.25m 15.27m FOUL 14.73m FOUL 3 Alicia Hedrick JR Northwest Na 14.83m 48-08.00 6 13.85m 14.83m FOUL FOUL 13.99m FOUL 4 Leeza Henry JR Msu-Billings 14.46m 47-05.25 5 14.46m 14.40m 14.38m 14.32m 14.30m 13.34m 5 Kaylee Baumstark JR Central Wash 14.34m 47-00.75 4 13.06m 14.34m FOUL FOUL FOUL FOUL 6 Lindsay Wells SO Western Wash 13.99m 45-10.75 3 FOUL 13.89m 13.99m 12.06m 13.44m 13.88m 7 Caitlin Curtis FR Northwest Na 13.80m 45-03.50 2 13.80m 13.13m 13.80m 12.94m 13.24m 13.43m 8 Carly Dranginis JR Northwest Na 13.74m 45-01.00 1 12.75m FOUL FOUL FOUL FOUL 13.74m 9 Vessie Umu FR Northwest Na 13.10m 42-11.75 12.81m 12.70m FOUL 12.37m FOUL 13.10m 10 Jamilea Kittelmann JR Msu-Billings 12.44m 40-09.75 12.17m 12.44m 12.14m 11 Jasmine Warrington FR Northwest Na 11.80m 38-08.75 11.80m FOUL FOUL 12 Teilissa Tua JR St. Martin's 10.64m 34-11.00 FOUL 10.64m 10.51m

Event 11 Men Triple Jump ================================================================================= GNAC: ! 48-05.25 2004 Justin Lawrence, CWU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Matson Hardie SO Western Oreg 14.42m 47-03.75 10 14.10m FOUL 14.11m 14.42m FOUL FOUL 2 Bryan Mack SR Central Wash 14.21m 46-07.50 8 14.21m 13.62m PASS FOUL FOUL 13.85m 3 Stephen Larlee SO Northwest Na 14.04m 46-00.75 6 FOUL 13.78m 13.69m 13.59m 14.04m 13.84m 4 Manny Melo JR Central Wash 13.86m 45-05.75 5 13.75m FOUL 13.50m FOUL 13.86m 13.85m 5 Kyle Lane SO Western Oreg 13.58m 44-06.75 4 12.45m 13.28m 12.78m 13.28m 13.44m 13.58m 6 Taylor Firestone FR Msu-Billings 13.42m 44-00.50 3 FOUL 13.30m 13.25m FOUL 12.80m 13.42m 7 Zach Franklin SO Western Oreg 13.41m 44-00.00 2 13.35m FOUL FOUL 13.41m FOUL 13.15m 8 Erik Lee FR Central Wash 13.35m 43-09.75 1 13.09m FOUL 12.99m FOUL 13.35m FOUL 9 Keanu Haina FR Western Oreg 12.91m 42-04.25 12.70m FOUL FOUL 12.58m 12.63m 12.91m 10 Andrew Galbraith FR Northwest Na 12.51m 41-00.50 11.96m 12.32m 12.51m 10 Jameson Fauley FR St. Martin's 12.51m 41-00.50 FOUL FOUL 12.51m 12 Jake Hyde JR Western Oreg 12.50m 41-00.25 FOUL 12.50m 12.31m 13 Tim Greene SR Northwest Na 12.22m 40-01.25 FOUL 12.22m FOUL -- Shae Stein SO Msu-Billings ND ND ND ND -- Brian McElroy FR St. Martin's FOUL FOUL PASS PASS

Event 12 Women Triple Jump ================================================================================= GNAC: ! 11.85m 2010 Ashley Potter, WOU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Ashley Potter SR Western Oreg 12.06m! 39-07.00 10 11.96m 11.84m 11.95m FOUL 12.06m FOUL 2 Emily Warman SR Western Wash 11.76m 38-07.00 8 11.76m FOUL FOUL 11.44m FOUL FOUL 3 Katharine Lotze JR Central Wash 11.61m 38-01.25 6 11.46m 11.45m 11.57m 11.61m 11.57m 11.47m 4 Jasmyn Jewett JR Northwest Na 11.48m 37-08.00 5 11.40m 11.25m 11.48m 11.26m 11.40m 11.22m 5 Ali Worthen JR Seattle Paci 11.46m 37-07.25 4 10.59m 11.32m 11.46m PASS PASS PASS 6 Emily Walters SO Western Wash 11.23m 36-10.25 3 10.82m 10.67m 11.05m 11.09m 11.23m 11.05m 7 Aisha Klippenstein FR Simon Fraser 11.19m 36-08.50 2 FOUL 10.81m 10.70m FOUL 11.12m 11.19m 8 Trinna Miranda JR Seattle Paci 11.16m 36-07.50 1 10.57m 10.96m 11.16m 10.45m 10.82m 10.67m 9 Molly Reid SR Northwest Na 11.06m 36-03.50 10.93m 11.06m 10.99m 11.00m 10.87m FOUL 10 Jill Bennett SR Northwest Na 10.67m 35-00.25 10.42m 10.67m 10.53m -- Callie Reff JR Western Wash FOUL FOUL FOUL FOUL -- Charlotte Crombeen SO Simon Fraser FOUL FOUL FOUL PASS -- Rebecca Laible FR Western Oreg FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 13 Men Shot Put ================================================================================= GNAC: ! 57-03.75 2007 Cameron Neel, CWU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Tanner Rottrup JR Msu-Billings 15.29m 50-02.00 10 14.12m 14.99m 15.11m FOUL FOUL 15.29m 2 Sam Washington JR St. Martin's J15.29m 50-02.00 8 15.01m 15.29m FOUL 14.63m 14.75m 14.75m 3 Eric Holmstrom FR Central Wash 14.55m 47-09.00 6 14.39m FOUL 13.24m 14.00m 14.38m 14.55m 4 Mike Jensen JR Central Wash 14.23m 46-08.25 5 14.23m 13.85m FOUL 13.85m FOUL FOUL 5 Greg Cruise JR Northwest Na 14.22m 46-08.00 4 14.22m 13.86m 14.21m FOUL FOUL FOUL 6 Reid White SO Northwest Na 14.02m 46-00.00 3 13.63m FOUL 14.02m FOUL 13.52m 13.73m 7 Nelson Westlin JR Western Wash 14.00m 45-11.25 2 13.75m 14.00m FOUL FOUL 13.94m FOUL 8 Jesse Korb SO Northwest Na 13.70m 44-11.50 1 13.70m FOUL FOUL FOUL 13.68m FOUL 9 Michael Hoffman SR Western Wash 13.55m 44-05.50 13.55m FOUL 13.00m 12.35m 13.18m 13.03m 10 Jake Swan SO Msu-Billings 13.41m 44-00.00 13.04m 13.24m 13.41m 11 Quinton Agosta SO Central Wash 12.79m 41-11.50 FOUL 12.79m FOUL

Event 14 Men High Jump ================================================================================= GNAC: ! 6-08.75 2007 Cameron Bailey, CWU Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Brennan Boyes JR Central Wash 2.06m 6-09.00 10 Jump off 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 PPP PPP PPP O O XO XXX 2 Logan Myers FR Western Wash 2.03m 6-08.00 8 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 PPP PPP O O O XO XXX 3 Brett Watson FR Western Wash J2.03m 6-08.00 6 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 PPP PPP O XO O XXO XXX 4 Lewis Meyers FR Central Wash 1.98m 6-06.00 5 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 PPP PPP O O O XXX 5 Karsten Schick SO Western Wash J1.98m 6-06.00 4 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 PPP PPP XO O XXO XXX 6 Nick Kozub FR Msu-Billings 1.93m 6-04.00 3 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 O O XO XXO XXX 7 Tommy Sheriff JR Central Wash 1.88m 6-02.00 2 1.78 1.83 1.88 1.93 O XO O XXX 8 Elrycc Berkman SO Western Oreg J1.88m 6-02.00 0.50 1.78 1.83 1.88 1.93 O O XO XXX 8 Slater Hirst FR Western Wash J1.88m 6-02.00 0.50 1.78 1.83 1.88 1.93 O O XO XXX 10 Andrew Venema SO Central Wash J1.88m 6-02.00 1.78 1.83 1.88 1.93 O XO XO XXX 11 Jason Caryl SO Central Wash 1.83m 6-00.00 1.78 1.83 1.88 PPP XO XXX 12 Erik Lee FR Central Wash 1.78m 5-10.00 1.78 1.83 O XXX 12 Andrew Galbraith FR Northwest Na 1.78m 5-10.00 1.78 1.83 O XXX 12 Colin Alexander SO Central Wash 1.78m 5-10.00 1.78 1.83 O XXX 15 Jacob Karamanian FR Simon Fraser J1.78m 5-10.00 1.78 1.83 XXO XXX

Event 15 Women 60 Meter Hurdles =================================================================== GNAC: ! 8.66 2005 Danielle Ayers-Stamper, SPU Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ali Worthen JR Seattle Paci 8.82q 1 2 Janna Vander Meulen SR Western Oreg 9.06q 2 3 Ashley Potter SR Western Oreg 9.08q 1 4 Andrea Abrams JR Simon Fraser 9.12q 2 5 Marie Smith SO Northwest Na 9.13q 2 6 Terra Schumacher SR Seattle Paci 9.21q 1 7 Aisha Klippenstein FR Simon Fraser 9.28q 2 8 Maliea Luquin FR Seattle Paci 9.31q 1 9 Alexandra McDonald SO Western Wash 9.44 2 10 Ali Mosher SR Western Oreg 9.56 1 11 Jill Bennett SR Northwest Na 9.59 2 12 Katy Gross JR Seattle Paci 9.61 1 13 Brooklyn Holton JR Western Wash 9.65 2 13 Amber Dodd SO Western Wash 9.65 1 15 Courtney Schroeder FR Northwest Na 9.71 1 16 Chelsea Genther SO Central Wash 9.77 2

Event 15 Women 60 Meter Hurdles ======================================================================= GNAC: ! 8.66 2005 Danielle Ayers-Stamper, SPU Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ali Worthen JR Seattle Paci 8.85 10 2 Andrea Abrams JR Simon Fraser 9.11 8 3 Janna Vander Meulen SR Western Oreg 9.22 6 4 Marie Smith SO Northwest Na 9.23 5 5 Aisha Klippenstein FR Simon Fraser 9.34 4 6 Maliea Luquin FR Seattle Paci 9.36 3 7 Terra Schumacher SR Seattle Paci 9.40 2 -- Ashley Potter SR Western Oreg FS

Event 16 Men 60 Meter Hurdles =================================================================== GNAC: ! 8.26 2007 Robert Edwards, CWU Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Brett Campbell SO Western Oreg 8.45q 2 2 Maurus Hope SR Northwest Na 8.49q 1 3 Kody Rhodes SO Western Oreg 8.57q 1 4 Logan Myers FR Western Wash 8.58q 2 5 Darnell Harris JR Central Wash 8.59q 1 6 Rimar Christie SO Northwest Na 8.62q 2 7 Karsten Schick SO Western Wash 8.65q 2 8 Brandon Roddewig JR Central Wash 8.66q 2 9 Andrew Venema SO Central Wash 8.66 1 10 Ty Sissel FR St. Martin's 8.74 1 11 Kevin McCurdy SO Western Oreg 8.83 1 12 Reiley Winebrenner FR Msu-Billings 8.90 1 13 Corey Pfeiff FR Western Wash 8.92 2 14 Andrew Gray SR Western Wash 8.94 1 15 Andrew Galbraith FR Northwest Na 9.08 2 16 Nick Kozub FR Msu-Billings 9.22 2

Event 16 Men 60 Meter Hurdles ======================================================================= GNAC: ! 8.26 2007 Robert Edwards, CWU Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Brett Campbell SO Western Oreg 8.37 10 2 Maurus Hope SR Northwest Na 8.52 8 3 Darnell Harris JR Central Wash 8.61 6 4 Kody Rhodes SO Western Oreg 8.64 5 5 Karsten Schick SO Western Wash 8.65 4 6 Logan Myers FR Western Wash 8.73 3 7 Rimar Christie SO Northwest Na 8.79 2 8 Brandon Roddewig JR Central Wash 8.88 1

Event 17 Women 60 Meter Dash =================================================================== GNAC: ! 7.67 2/20/2010 Latasha Essien, Seattle Paci Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Kishia Mitchell SO Seattle Paci 7.79q 2 2 Madison McClung SO Western Oreg 7.81q 1 3 Sydney Coffey SO Western Wash 7.94q 2 3 Christabel Leonce SR Northwest Na 7.94q 1 5 Tasia Baldwin FR Seattle Paci 7.97q 1 6 Taylor Swanson FR Central Wash 8.17q 2 7 Shanai Campbell SO Western Oreg 8.18q 2 8 Melissa Grammer JR Northwest Na 8.20q 2 9 Chelsea Genther SO Central Wash 8.21 1 10 Emily Pieren JR Western Oreg 8.27 1 11 Alicia Wolf FR St. Martin's 8.32 2 12 Adaligza Medina SO St. Martin's 8.50 1

Event 17 Women 60 Meter Dash ======================================================================= GNAC: ! 7.67 2/20/2010 Latasha Essien, Seattle Paci Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kishia Mitchell SO Seattle Paci 7.80 10 2 Madison McClung SO Western Oreg 7.81 8 3 Tasia Baldwin FR Seattle Paci 7.92 6 4 Christabel Leonce SR Northwest Na 8.14 5 5 Taylor Swanson FR Central Wash 8.15 4 6 Sydney Coffey SO Western Wash 8.18 3 7 Melissa Grammer JR Northwest Na 8.22 2 8 Shanai Campbell SO Western Oreg 8.29 1

Event 18 Men 60 Meter Dash =================================================================== GNAC: ! 6.89 2/20/2010 Anthony Wright, Central Wash Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Rimar Christie SO Northwest Na 6.96q 2 1 Bryan Mack SR Central Wash 6.96q 1 3 Edd Brown JR St. Martin's 7.00q 2 4 Alex Tilley SR Western Wash 7.07q 1 5 Mark Pangilinan SO Western Wash 7.09q 2 6 Michael Davis FR St. Martin's 7.11q 1 7 Bobby Alexander JR Western Oreg 7.14q 1 8 Dennis Nicolas SR Simon Fraser 7.16q 2 9 David Ferguson FR Seattle Paci 7.27 2 10 Erik Lee FR Central Wash 7.31 1 -- Ty Phillips FR Western Oreg FS 2 -- Shane Gruger SR Western Wash FS 1

Event 18 Men 60 Meter Dash ======================================================================= GNAC: ! 6.89 2/20/2010 Anthony Wright, Central Wash Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bryan Mack SR Central Wash 6.90 10 2 Alex Tilley SR Western Wash 7.04 8 3 Mark Pangilinan SO Western Wash 7.05 6 4 Bobby Alexander JR Western Oreg 7.08 5 5 Dennis Nicolas SR Simon Fraser 7.15 4 6 Rimar Christie SO Northwest Na 7.15 3 7 Edd Brown JR St. Martin's 7.16 2 8 Michael Davis FR St. Martin's 7.17 1

Event 19 Women 1 Mile Run ======================================================================= GNAC: ! 4:40.39 2/20/2010 Jessica Pixler, Seattle Paci Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Lindsey Butterworth SO Simon Fraser 5:07.32 10 2 Heidi Laabs-Johnson JR Seattle Paci 5:08.82 8 3 Katelyn Steen FR Western Wash 5:16.52 6 4 Natalie Evans SO Northwest Na 5:20.55 5 5 Nicole Anderson FR Western Oreg 5:21.67 4 6 Leah Regan FR Simon Fraser 5:21.80 3 7 Whitney Mickelsen SR Msu-Billings 5:21.99 2 8 Mikhaila Thornton FR Western Wash 5:25.74 1 9 Josie Becker SO Seattle Paci 5:25.95 10 Kirsten Allen SO Simon Fraser 5:31.62 11 Meagan Swenson JR Northwest Na 5:35.42 12 Taylor Kartes SO Central Wash 5:50.35

Event 20 Men 1 Mile Run ======================================================================= GNAC: ! 4:12.22 2/20/2011 Chris Reed,, Western Wash Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Seth Pierson JR Seattle Paci 4:13.27 10 2 Ryan Brockerville SR Simon Fraser 4:13.45 8 3 Dan Sprinkle SR Western Oreg 4:14.80 6 4 Barak Watson JR Northwest Na 4:16.08 5 5 Chip Jackson JR Western Wash 4:16.72 4 6 Drew Larson SO Western Oreg 4:20.12 3 7 Braden Timpe SO Western Wash 4:20.92 2 8 Lukas Fenley SR Western Oreg 4:23.38 1 9 Tyson Vanderby JR Msu-Billings 4:24.37 10 Keir Forster SR Simon Fraser 4:25.63 11 Ryan Chapman JR Western Oreg 4:27.04 12 AJ Baker JR Seattle Paci 4:27.58 13 Brian Potter SR Msu-Billings 4:28.36 14 Joseph Patti JR St. Martin's 4:32.41 15 Jon Swanson SO Central Wash 4:33.78 16 Chase Robinson SO Msu-Billings 4:41.86

Event 21 Women 400 Meter Dash ========================================================================== GNAC: ! 55.90 2/20/2011 Helen Crofts, Simon Fraser Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Eleanor Siler SR Western Wash 56.70 2 10 2 Myisha Valentine SR Seattle Paci 57.79 2 8 3 Emily Quatier JR Seattle Paci 58.00 2 6 4 Sydney Coffey SO Western Wash 58.16 2 5 5 Jasmine Johnsom FR Seattle Paci 58.21 2 4 6 Valle Ledtke JR Western Wash 59.52 1 3 7 Lexi Pola JR Western Oreg 59.76 1 2 8 Seanna Pitassi SO Central Wash 59.82 1 1 9 Shanna Rippy JR Northwest Na 1:00.13 1 10 Audrey Hellesto FR Western Oreg 1:00.41 1

Event 22 Men 400 Meter Dash ========================================================================== GNAC: ! 49.17 2/20/2010 Matt Kaino, Western Oreg Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Maurus Hope SR Northwest Na 48.45! 3 10 2 Tyler Thomas SO Western Oreg 49.36 2 8 3 Anthony Yakovich JR Western Oreg 49.70 3 6 4 Jonathon Poolman FR Western Wash 49.75 3 5 5 Stuart Ellenwood FR Simon Fraser 49.99 3 4 6 Landon Burningham SR Western Oreg 50.14 2 3 7 Jason Nokes JR Western Wash 50.17 2 2 8 Kody Rhodes SO Western Oreg 50.48 1 1 9 Nathaniel Schmidt FR Western Wash 50.50 2 10 Scott Morrison JR Central Wash 50.69 3 11 Kyle Fremd JR Central Wash 50.94 1 -- Logan Mossey JR Msu-Billings DQ 1 Lane Violation,

Event 23 Women 800 Meter Run 6-back 3-frt ======================================================================= GNAC: ! 2:08.28 2/20/2010 Jessica Pixler, Seattle Paci Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 McKayla Fricker SO Seattle Paci 2:15.53 10 2 Janelle Everetts JR Western Oreg 2:15.95 8 3 Michaela Kane JR Simon Fraser 2:16.11 6 4 Lindsey Butterworth SO Simon Fraser 2:17.51 5 5 Joscelyn Minton JR St. Martin's 2:18.42 4 6 Sarah Sawatzky JR Simon Fraser 2:18.83 3 7 Abbey Vogt SO Simon Fraser 2:20.47 2 8 Megan Everetts JR Western Oreg 2:23.62 1 9 Jasmine Johnsom FR Seattle Paci 2:23.90 10 Connie Morgan SO Central Wash 2:24.75 11 Natalie Evans SO Northwest Na 2:28.13 12 Katelyn Steen FR Western Wash 2:28.22

Event 24 Men 800 Meter Run 6-bck 3-frt ======================================================================= GNAC: ! 1:51.49 2004 Paul Mach, SPU Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Nathan Seeley JR Seattle Paci 1:54.10 10 2 Ryan Hansen SO Western Oreg 1:55.61 8 3 Chris Olsen SO Western Oreg 1:56.54 6 4 Jacob Hollander FR Northwest Na 1:57.02 5 5 Kyle Larson SR Western Oreg 1:57.04 4 6 Alex Horton FR Seattle Paci 1:57.24 3 7 Justin Webb JR Northwest Na 1:57.38 2 8 Devon DeMoss SO St. Martin's 1:57.91 1 9 Zach Armstrong JR Central Wash 1:58.33 10 Adam Reid SR Simon Fraser 1:58.48 11 Ryan Chapman JR Western Oreg 1:58.70 12 Drew Galahan SO Msu-Billings 1:58.77 13 Joseph Patti JR St. Martin's 1:59.79 14 Seth Pierson JR Seattle Paci 1:59.88 15 Chase Robinson SO Msu-Billings 1:59.94 16 Nick Abraham SR Western Wash 2:01.26 17 Yubai Liu SR Simon Fraser 2:01.32

Event 25 Women 200 Meter Dash ========================================================================== GNAC: ! 25.03 2/20/2010 Ellie Siler, Western Wash Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Madison McClung SO Western Oreg 25.16 3 10 2 Kishia Mitchell SO Seattle Paci 25.28 3 8 3 Ali Worthen JR Seattle Paci 25.41 3 6 4 Tasia Baldwin FR Seattle Paci 25.82 3 5 5 BryAnne Wochnick SO Seattle Paci 25.84 2 4 6 Eleanor Siler SR Western Wash 26.07 2 3 7 Sydney Coffey SO Western Wash 26.20 2 2 8 Audrey Hellesto FR Western Oreg 26.30 2 1 9 Myisha Valentine SR Seattle Paci 26.32 3 10 Christabel Leonce SR Northwest Na 26.33 1 11 Melissa Grammer JR Northwest Na 26.36 2 12 Emily Quatier JR Seattle Paci 26.55 1 13 Seanna Pitassi SO Central Wash 26.61 1 14 Lexi Pola JR Western Oreg 26.72 1

Event 26 Men 200 Meter Dash ========================================================================== GNAC: ! 21.84 2/21/2011 Andrew Boss, Simon Fraser Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Maurus Hope SR Northwest Na 21.91 4 10 2 Anthony Yakovich JR Western Oreg 22.24 3 8 3 Andrew Curtis SO Northwest Na 22.25 1 6 4 Alex Tilley SR Western Wash 22.26 2 5 5 Kendale Hamlett SO Western Oreg 22.35 4 4 6 Shane Gruger SR Western Wash 22.44 4 3 7 Ty Phillips FR Western Oreg 22.56 3 2 8 Jason Nokes JR Western Wash 22.58 3 1 9 Tyler Thomas SO Western Oreg 22.66 3 10 Scott Morrison JR Central Wash 22.69 4 11 Matt Kaino JR Western Oreg 22.93 2 12 Jonathon Poolman FR Western Wash 22.96 2 13 Tucker Rudy FR Western Wash 22.96 2 14 Michael Davis FR St. Martin's 22.98 1 15 Stuart Ellenwood FR Simon Fraser 23.06 1 16 Bryan Mack SR Central Wash 23.13 3 17 Josh Moore JR Western Oreg 23.22 4 18 Edd Brown JR St. Martin's 23.47 1 -- David Ferguson FR Seattle Paci DQ 2 Lane Violation

Event 27 Women 5000 Meter Run ======================================================================= GNAC: ! 16:47.07 2/20/2010 Sarah Porter, Western Wash Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Heidi Laabs-Johnson JR Seattle Paci 17:42.79 10 2 Natty Plunkett SR Seattle Paci 17:50.86 8 3 Kelsey Kreft JR Central Wash 18:35.50 6 4 Robin Zeidler SO Seattle Paci 18:40.22 5 5 Erin Philbeck SO Western Wash 18:44.49 4 6 Mary Rogers JR Western Wash 19:08.29 3 7 Whitney Mickelsen SR Msu-Billings 19:15.94 2 8 Kim Doerksen JR Simon Fraser 19:33.14 1 9 Kaitlynn Pecha SR St. Martin's 19:38.58 10 Rachel Shelley FR Western Oreg 20:10.18 11 KayAnna Cecchi SR Western Oreg 20:33.36

Event 28 Men 5000 Meter Run ======================================================================= GNAC: ! 14:51.53 2/20/2010 Jordan Welling, Western Wash Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Barak Watson JR Northwest Na 14:51.07! 10 2 Kyle Van Santen JR St. Martin's 14:56.06 8 3 Spencer Hunt SR St. Martin's 14:57.51 6 4 Connor Kasler JR Western Oreg 14:58.35 5 5 Dak Riek SO Western Wash 14:59.30 4 6 Jesse Baggenstos JR Northwest Na 15:08.78 3 7 Tanner Boyd JR Western Wash 15:12.04 2 8 Will Harrison SO Seattle Paci 15:12.81 1 9 Dan Sprinkle SR Western Oreg 15:19.32 10 Brian Glassey SO Western Wash 15:22.46 11 Anton Humeniuk FR Simon Fraser 15:42.52 12 Brian Potter SR Msu-Billings 15:46.71 13 Nathan Minor FR Central Wash 15:59.69 14 Taylor Canfield JR Msu-Billings 16:01.43 15 Lukas Fenley SR Western Oreg 16:20.47 16 Jordan Wolfe JR Seattle Paci 16:22.05 17 Gavin Brand JR Seattle Paci 17:02.39

Event 29 Women 4x400 Meter Relay ========================================================================== GNAC: ! 3:51.21 2/20/2011 Simon Fraser, Simon Fraser E Vogt, B Kane, J Smith, H Crofts School Finals H# Points ========================================================================== 1 Seattle Pacific 'A' 3:53.59 2 10 2 Western Oregon 'A' 3:57.97 2 8 3 Western Washington 'A' 3:58.17 2 6 4 Simon Fraser 'A' 4:00.88 1 5 5 Northwest Nazarene 'A' 4:01.94 2 4 6 Central Washington 'A' 4:09.97 1 3 7 Msu-Billings 'A' 4:22.62 1 2

Event 30 Men 4x400 Meter Relay ========================================================================== GNAC: ! 3:19.36 2/20/2010 Western Oregon, Western Oreg M Kaino, A Mott, J Moore, A Yakovich School Finals H# Points ========================================================================== 1 Western Oregon 'A' 3:18.60! 2 10 2 Northwest Nazarene 'A' 3:20.16 2 8 3 Western Washington 'A' 3:20.71 2 6 4 Msu-Billings 'A' 3:23.38 2 5 5 Seattle Pacific 'A' 3:24.40 1 4 6 Central Washington 'A' 3:27.84 2 3 7 St. Martin's 'A' 3:28.41 1 2

Event 31 Women Distance Medley ======================================================================= GNAC: ! 11:36.32 2/20/2010 Seattle Pacific, Seattle Paci K Harline, J Pike, J Larson, J Pixler School Finals Points ======================================================================= 1 Simon Fraser 'A' 12:11.42 10 2 Western Washington 'A' 12:26.09 8 3 Seattle Pacific 'A' 12:36.04 6 4 Western Oregon 'A' 12:51.87 5 5 Central Washington 'A' 12:54.87 4 6 Msu-Billings 'A' 13:10.10 3 7 Northwest Nazarene 'A' 13:15.03 2

Event 32 Men Distance Medley ======================================================================= GNAC: ! 10:05.58 2/20/2011 Simon Fraser, Simon Fraser A Reid, B Montrose, R Brockerville, T Vugteve School Finals Points ======================================================================= 1 Simon Fraser 'A' 10:04.58! 10 2 Western Washington 'A' 10:06.80 8 3 Western Oregon 'A' 10:17.78 6 4 Msu-Billings 'A' 10:23.40 5 5 St. Martin's 'A' 10:28.95 4 6 Northwest Nazarene 'A' 10:32.46 3 7 Central Washington 'A' 10:33.13 2 8 Seattle Pacific 'A' 10:45.41 1

Women - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Seattle Pacific 182 2) Western Washington 97.50 3) Western Oregon 92 4) Northwest Nazarene 73 5) Simon Fraser 64 6) Central Washington 54 7) MSU-Billings 49.50 8) St. Martin's 9

Men - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Western Oregon 142.50 2) Central Washington 122 3) Western Washington 110 4) Northwest Nazarene 99 5) St. Martin's 44.50 6) Seattle Pacific 44 7) MSU-Billings 31 8) Simon Fraser 30